1. Haberler
  2. Genel
  3. UNUTURSAK KAHROLALIM.

UNUTURSAK KAHROLALIM.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1.000.000.TON MICIR NEREDE ?

https://mardinhaber.com.tr/haber/9640553/kusadasi-belediyesinden-micir-ihalesi-iddialarina-yanit

https://www.ajanskusadasi.com/haber/deva-kusadasi-129-milyonluk-ihaleyi-sordu-453

 

Kamuoyunda 750 .000 Ton hayali mıcır ihalesi olarak  bilinen  gerek yerel basın gerekse de ulusal basında defalarca gündeme gelmesiyle meşhur 20 aydır akıbeti bir türlü açıklanmayan Gazeteci  yazar Ergun POYRAZ’ın darp edilmesine ve akabinde ihaleyi alan firma sahiplerinin ceza evine gönderilmesiyle beraber, Kuşadası belediyesinde 5 personelin açığa alınmasıyla devam eden ,soruşturması ve mahkemesi halen devam eden,Hayali mıcır davasında gün  geçmiyor ki  yeni bir  iddia ve belge açığa çıkmasın.

Yapıldığı günden beri,gerek ulusal basın gerekse de yerel basın  ve bazı siyasi, partilerin kamuoyunu aydınlatma ve gerçeği ortaya çıkartma gayretlerine karşın bütün olanlara rağmen , Kuşadası belediye başkanlığı  ve başkanlığa bağlı neredeyse her  birimin olayın üzerini örtme ve kamuoyundan gerçeği saklama  gayreti  devam ediyor.

Bilindiği üzere 2020 yılı ocak  ayı ile 2021 yılı  ocak ayı arasında  1 yıllık  süre zarfında Kuşadası belediyesi tarafından  önce 88.000 ardından  90.000, ve henüz bir yıllık süresi dahi dolmadan 750.000 Tonluk mıcır ihalesi yapılmış toplam da  928.000 Tonu bulan mıcır ve benzeri malzemenin alımı kamuoyunda yankılanmış ve 3 ihaleyi de aynı yöntem ve aynı firma tarafından alınmış olması Kuşadası kamuoyununda geniş yankılara ve akabinde ulusal basında manşetlere taşınmıştır.

Gerek müfettişlerin gerekse de konuya  hakim ve vakıf kişi ve kurumların bütün çaba ve  uğraşlarına rağmen özellikle hayali olduğu söylenen 750.000 Tonluk mıcırın ne ihale süreci ne teslim alınıp alınmadığı nede akibeti ile ilgili net bir  bilgiye  ulaşılamamıştır.

Yaptığımız  araştırmalarda Kuşadası belediyesi basın bürosu ( BELGESİNİ YAYINLAYACAĞIZ)  dahil Kuşadası belediyesi ve  ihaleyi alan firmanın kamuoyununu aydınlatma yerine  ört bas etme ve gelişmeleri kamuoyunundan saklama çabası devam etmektedir.

Konu ile  ilgili  spot haberi paylaştığımız  andan itibaren gereç şaibeli ihaleyi alan firma sahipleri,gerekse de Belediyeye yakın bazı kaynak ve  kişiler tarafından deyim yerindeyse aba altından sopa gösterilerek ve sosyal medya hesaplarımız birlikte diğer elektronik iletişimiz araçlarımız  bir siber (HACKER) saldırı altında tutulmaktadır.

Kuşadası kamuoyununa ve vicdan sahibi Kuşadası halkına sözümüz olsun. Hiç bir baskı  şiddet ve cebir ile beraber yapacakları hiç bir eylem bizi durduramaz.

Onlar gerçekleri açıklayıncaya ve tüyü bitmemiş yetimin hakkını  iade edinceye kadar biz gerçekleri araştırmaya ve yazmaya devam edeceğiz.

NOT = MICIR HİLELERİNİ VE ÖRT BAS ÇABALARINI BELGELERİ İLE YAYINLAYACAĞIZ.

 

UNUTURSAK KAHROLALIM.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kuşadası Haberleri | Haberin Son Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!