KUŞADASI’NDA YOL BULMAK İÇİN YOL YAPILIYOR…!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kuşadası Esnaf ve  Vatandaşı’n haklı   isyanı sosyal medyaya yansıdı.

 

Kuşadası Belediyesi tarafından binlerce KM yol  yaptık çarşıları yeniliyoruz sloganı ve reklamı ile yayılan yol yapma işinin perde arkasını araştırdık.

Özellikle çarşı esnafının isyanına dönüşen çalışmaları sizler  için  araştırdık.

Bilindiği üzere başında KUSAV cı Levent KÖYLÜ’nün bulunduğu yapım işlerininde kıyak  ihaleci Atilla YURTSEVER ve paralel belediyeci (TAŞERON) Ertan SÖZMENER’in  yaptığı işler halkın ve esnafın  dilinde.

Özellikle pandemi  döneminde Esnafın itirazlarına rağmen yapılan Balıkçı meydanı,Sağlık caddesi ve Kahramanlar caddesindeki eksiklikler göze çarpmasıyla beraber edinilen şikayetlerinde Belediye yetkililerince dikkate alınmadığı söyleniyor.

Kahramanlar caddesi Mezarlık başı ile Hanım cami arasında ki yapımın gçen sene Mart ayında yapıldığı  yapım aşamasında hiç bir  alt yapısının yapılmadığı,bununla beraber  Telekom, Aydem, ve Doğalgaz  şirketleri ile beraber özlelikle ASKİ’nın veya Belediyenin ne temiz nede  pis su hatlarının değiştirmediği ,Çevre esnafı ve bölgede  oturanlar tarafından dile getirildi.

Sağlık Caddesi ve diğer yerlerden yeni yapılmış olmasına rağmen bir  sürü bozulmalar olduğu  ve yine konuştuğumuz Esnaflar tarafından bu bozulmaların gerek belediye ye gerekse de yüklenici firma sahipleri  olan Atilla YURTSEVER  ve Ertna SÖZMENER ‘e iletildiği,fakat  bu şikayetleri dikkate almadıkları ve bunun lada  hiç bir  önlem alınmadığı söylenmektedir.

Ulaştığımız  bazı Fen işleri personelleri ilettiğimiz şikayet neticesinde,”Belediyenin  ve Firmanın elinde tamirat yapmak için yedek taş dahi bulmadığı,Tamiratların  bu nedenden geciktirildiği söylendi.

Gelelim bir başka konuya

Yine Belediye tarafından yeni tarihli Caddelerimizi yeniliyoruz sloganıyla,yapılan paylaşımların gerçeği yansıtmadığı,özellikle de Balıkçı meydanı yapımında Ağaç dikimi akıl edinilmemesi üzerine gelen tepkiler  neticesinde saksıda  ağaç yetiştirmeyi akıl edinmiş Belediye  yönetiminin ve Paralelci yapının yeni bir akıl ürünü olduğu söylenmektedir.

Akıllar da kalan  Üç soru ;

1- Bahsi geçen Balıkçı meydanı,Sağlık  Caddesi, ve  özellikle  Kahramanlar Caddesinin alt yapı işleri tamamlandı mı , eksik var ise kontrolü kimler tarafından sağlandığı ve  bununla ilgili her hangi bir yaptırımınız var mı ?

2-Özellikle Kelaynak  gibi bırakılan Balıkçılar meydanı projesi kime veya  Kimlere ait.?

Onlarca  yıllık ağaçları saksıya dikmeyi nasıl akıl  ettiniz,Diktiğiniz ağaçlar  tutar mı tutsa bile  büyür mü ?

3- Yaptığınız tüm bu işlerin toplam  tutarı kaç Milyon TL,Bu işlerin kaç paralık bölümünü Paralelci Belediyeci arkadaşlarınıza verdiniz.? (Gökkuşağı  rengindeki Saksılarınızın  maliyeti ne kadar.?)

 

KUŞADASI’NDA YOL BULMAK İÇİN YOL YAPILIYOR…!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kuşadası Haberleri | Haberin Son Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!