KUŞADASI’NDA CHP’Lİ TOY MECLİS ÜYESİ DEVLETİN ARAZİSİNİN ÜSTÜNE KONMAKTAN VAZGEÇTİ.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bilindiği üzere geçenlerde bir yerel basında yer alan Yılancı burnu mevkinde Hazineye ait bir yerde kamuoyundan gizli tatil amaçlı  iş yeri açma çabası içerisinde olan Toy Meclis üyesi Efe BERBEROĞLU,yerel basın tarafından konu  duyulup ortaya çıkınca ne yapacağını şaşırdı. Yaklaşık 10 gündür  Kuşadası gündeminde  olan yer Toy Meclis üyesi Babası  tarafından bu işten vazgeçtiğini söyleyerek, geri Vites atılarak planladığı projeden vazgeçti.

Bizde,SONNOKTA Gazetesi olarak geçen hafta  içerisinde bu  konu ile görüş almak  için telefonla arayıp randevu talebinde bulunduk ve yanına gittik.Orada konuşulanlar aynen şöyle ;

SONNOKTA = “Sayın Efe bey kamuoyununda sizin Yılancı burnu mevkinde Hazineye  bir yerde Turizme yönelik bir iş yeri açılacağı söyleniyor,ve buradaki en büyük  faktöründe şimdiki Belediye meclis üyeliğinizi kullanmak  olduğu  hakkında söylentiler var ne diyorsunuz”  ?

TOY MECLİS ÜYESİ = “Nereden çıkartıyorsunuz bunları zaten az evvel Gazeteci  Zeynep bala ile de görüştüm o  yapmış haberi neden benimle uğraşmaya çalışıyorsunuz,Orada kuzenimin tapulu bir yeri var yanında da hazineye  ait boş bir arazi var .oraların ne durumda olduğunu hepiniz biliyorsunuz,orası adete alkol ve uyuşturucu kullananların batağı idi,Kuzenime ait olan yere bir kendini bilmezin birisi gelmiş kendi kafasına göre orada takılmış,ben bir iş adamıyım yatırımcıyım iş yapacağım”.

SONNOKTA = Kamuoyunda şöyle bir  algı oluşmuş,Bu zamana kadar oralar atıl vaziyetti,neden daha  önce yapılmadı da Beyefendi belediye meclis üyesi olunca bu işe atıldı,yoksa meclis üyeliği avantajını mı kullanıyor”.Ne diyorsunuz ?

TOY MECLİS ÜYESİ = (Gülümseyerek) Şimdi halk  öyle düşünüyorsa ne yapabilirim kısmet bugüneymiş vatandaş kendince  haklı olabilir,ama benim böyle  bir imkanım varsa da kullanırım yatırımcıyım,Biliyorsunuz zaten yıllar önce  orada zaten canlı müzik yapan işletmeler vardı (NECCO-ELLİAS) gibi vatandaş neden o zaman ses çıkartmıyor da şimdi ben yapınca böyle düşünüyor”.

SONNOKTA= Bakın siz şimdi artık  Belediye  meclis üyesisiniz göz önündesiniz,Babanızdan pay  biçin adım atsa haber oluyordu ve halada öyle.

TOY MECLİS ÜYESİ = Bakın ben siyasetçi değilim ben bir iş adamıyım,yatırımcıyım insanlar beni  böyle görsün.Madem vatandaşlar bu kadar duyarlı da  neden 14-15 senedir  Tibet Özer’in (JADE ‘ye )ses çıkartmıyor ona bakacak olursanız  orası da sit alanı neden yapmıyorsunuz dedi.

SONNOKTA= Tibet ÖZER her ne kadar benim ailece görüştüğüm ve kardeşim olarak  gördüğüm birisiyse de eğer yanlışlık varsa  yaparım,ama sizin bildiğiniz  bir şey varsa söyleyin sizin ağzınızdan yazarım ben.

TOY MECLİS ÜYESİ = Hayır Tibet abi benim de abim,Abilerimin arkadaşı babalarımız eski dost  öyle bir şey yapmam.

SONNOKTA= Pekala amacınız beni Tibet ÖZER’in üzerine mi saldırtmak ?

TOY MECLİS ÜYESİ = Ya yok sadece benim konu olunca oraya yakın  olduğundan söyledim.

Sohbet tabi  eski tanışıklık olmasından dolayı hitap şekilleri abi  kardeşe dönüştü.

TOY MECLİS ÜYESİ = “Orhan abi şimdi orada böyle bir işletmenin olması kötümü “.?

SONNOKTA= Tabiki de hayır Bak son  10 yıldır Kuşadası magazinsel olarak çok olmasa bile Tibet’in JADE’nin sayesinde magazin haberlerine çıkıyor  ve  JADE sayesinde çevre il ve ilçelerden insanlar geliyor.

TOY MECLİS ÜYESİ = Orhan abi benim sizlerden ricam ne olur  orası  ile ilgili yapacağınız haber varsa bile benim ismimi geçirmeyin benim üzerimden haber yapmayın.bu konuda yardımlarını bekliyorum burada uzun yıllardır yüz yüze bakıyoruz bende sizlere yardımcı olmam ne gerekiyorsa yapmaya hazırım yeter ki benim ismimi geçirmeyin(ÇİRKİN TEKLİF)

SONNOKTA= Bak kardeşim en iyisi söyle yapalım sen bana uygun olduğun en kısa zamanda bir randevu ver ben geleyim seninle  Videolu  röportaj yapayım sende bu konu ile açıklamada bulun kamuoyundaki algıda değişsin.

TOY MECLİS ÜYESİ = Tamam abi iyi olur  hiç değilse insanların kafalarındaki yanlış algı oluşmasın”

Vedalaşarak ayrıldıktan sonra.Toy meclis üyesinden bir kaç kez arama rağmen bir türlü tarafıma çağrı gelmedi.

Bu gün gerçekleşen meclis toplantısında TOY MECLİS ÜYESİ’nin bizzat yanına giderek  “Efe bey ne yaptınız telefon açmadınız” dediğimde.TOY MECLİS ÜYESİ “Orhan abi bu  gün gurup toplantısı falan bayağı  yoğundum meclisten sonra görüşelim “dedi.Meclis görüşülürken  verilen  10 dakikalık  arada Tibet Özer yanıma geldi ve”Yıllarca seninle hukukumuz  var delikanlıca söyle mertçe söyle sen bana haber olarak  saldırmayı düşünüyormuşsun  Efe söyledi.beraberinde kendine yakışan kelimeler sarf etti gitti.

Meğer TOY MECLİS ÜYESİ boşlukta Tibet ÖZER’e gidip “Orhan abi sana saldırmayı düşünüyor” demiş. :)))))))))))

Şimdi ÇAYLAK sen  Meclis üyesi sıfatıyla Devletin hazine arazisinin üzerine çökeceksin,burada işi sadece haber anlamında vatandaşı bilgilendirmekle görevli  insanlara hakaret edeceksin veya etmelerine imkan sağlayacaksın sonra  SOSYAL DEMOKRAT’ım diyeceksin.

Bu gün öğleden sonra  bu olaylar yaşanmasının ardından,TOY MECLİS ÜYESİ’nin babasını  arayarak,olayı  anlattım,Babası  bana telefonda”Tamam kardeşim  Efe zaten sizin yüzünüzden oradan vazgeçti yapmıyor rahat olun dedi.Bizde devlet hazine arazisinin üzerine konmaya çalışan TOY MECLİS ÜYESİ hakkında  buradan Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunmuş oluyoruz.

 

 

KUŞADASI’NDA CHP’Lİ TOY MECLİS ÜYESİ DEVLETİN ARAZİSİNİN ÜSTÜNE KONMAKTAN VAZGEÇTİ.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. bunlar bedavaya paralar harcayıp meclis üyesi olmuyorlar. halkın sırtına binip kene gibi yapışp rant peşinde para peşindeler. kimsenin hizmet etmek değil amacı alayı ceplerini doldurma derdinde.

    Cevapla
Giriş Yap

Kuşadası Haberleri | Haberin Son Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!