1. Haberler
  2. Genel
  3. KUŞADASI UYDUKENT SAKİNLERİNİN YÖNETİM TARAFINDAN CAN GÜVELİĞİ TEHLİKEDE

KUŞADASI UYDUKENT SAKİNLERİNİN YÖNETİM TARAFINDAN CAN GÜVELİĞİ TEHLİKEDE

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kuşadası Uydukent Yapı Kooperatifi‘nde Geçen  gün yaşanan saldırı ve darp olayı dehşet yarattı. Kuşadası Uydukent Flamingo Sitesi sakinlerinden Ayhan Kaçar ve oğlu Tolga Kaçar evlerinin önünde bir gurup tarafından darp edilerek, sopalarla feci şekilde dövüldüler. Olayın arkasından irtibata geçtiğimiz mağdur Ayhan Kaçar yaptığı açıklamayla, olayın sorumlularının Kooperatif üst birlik başkanı Osman Tuğrul ve Flamingo Sitesi başkanlığını yürüten, Dilek takma adlı Hatice Öztürk olduğunu iddia etmiştir.

açıklamada; “Bir süredir gerek kooperatifimiz gerekse üst kurul yönetiminde usulsüz uygulama ve harcamaların olduğunu fark ettim, Kooperatifimiz yılan hikayesine dönen sorunlar nedeniyle bitirilemediği gibi, burasını rant kapısına çeviren üst yönetim tarafından da ruhsat almamız engellenmektedir. Usulsüzlüklere son verilebilmesi ve suç duyurusunda bulunabilmek amacıyla kooperatif üyelerimizden imza toplayarak, başta cumhuriyet savcılığı olmak üzere ilgili birimlere müracaatlarım oldu. Bu müracaatlarım üzerine üst birlik başkanı Osman Tuğrul ve Site başkanı Hatice Öztürk tarafından tehdit edildim, akabinde Hatice Öztürk’ün de yanlarında olduğu bir gurup tarafından evimin önünde pusuya düşürülerek darp edildim. Durum tarafımdan Cumhuriyet Savcılığına İntikal ettirilmiş olup, soruşturma yürütülmektedir” dedi ve “Belediyemizin ve adli makamların bu duruma sessiz kalmayacaklarını düşünüyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Mağdur Ayhan Kaçar’ın açıklamaları üzerine Uydukent‘de yapmış olduğumuz araştırmada,

  • Uydukent‘in tamamında halen şantiye elektriği kullanıldığı,
  • Toplanan elektrik paralarının AYDEM’e yatırılmaması nedeniyle zaman zaman elektrik kesintileri olduğu.
  • Yönetim tarafından yapılacak işler adı altında yüksek meblağlarda paralar toplandığı,
  • Sorumsuzca harcamaların önünün alınamadığını,

Bu olayın sadece site sakinlerine korku vermek dehşete düşürmek için yapılan bir saldırı olduğu site sakinleri tarafından beyan edilmiştir.

KUŞADASI UYDUKENT SAKİNLERİNİN YÖNETİM TARAFINDAN CAN GÜVELİĞİ TEHLİKEDE

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kuşadası Haberleri | Haberin Son Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!