1. Haberler
  2. Genel
  3. KUŞADASI BELEDİYESİNDE (BÖH)’E KARŞI SERT DEFANS…

KUŞADASI BELEDİYESİNDE (BÖH)’E KARŞI SERT DEFANS…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halkın ve Cumhuriyet Halk Partililerin sert tutumu BÖH birliğini  ve  Belediye başkanını adeta  pes etme  noktasına getirdi…

 Cumhuriyet halk partili  Kuşadası belediyesinde BÖH birliği olarak,adlandırılan birim müdürleri ve Belediye başkan yardımcısı,gerek  belediye içerisinde gerekse de  parti içi  ve halk  nezdinde tartışmalara neden  oluyor.

Bilindiği üzere 2019 Yerel seçimlerini kazanan Cumhuriyet halk partili Belediye  başkanı Ömer  GÜNEL seçimin hemen ertesinde,Eski emniyet müdürü ve özel harekatçı olduğu bilinen Özgür BATÇIOĞLU’nu  resmi belediye  başkan yardımcılığına getirmiştir.

Hemen ertesinde yine  Asker emeklisi ve Belediye  meclis listesi sıralamasında,Seçilemeyen Ethem KERİM iştiraklar  müdürlüğüne,

Bununla da yetinmeyen Sosyal  demokrat CHP’li belediye  başkanı Ömer GÜNEL,Özel kalem müdürlüğüne Askerlik  döneminden  komutanı olan, Emekli Ömer Cevat GÖREZ’i hemen  ardından da yine  Askeriyeden ayrılma ve  özel harekatçı olduğu söylenen Nuri CAN’ı zabıta  müdürlüğüne atamıştır.

Farklı cephelerde büyük tepkilere yol açan ve özellikle  Genel merkez tarafından tasvip edilmediği söylenen bu urum  belediye içerisinde  kutuplaşmalara yol  açtığı  tarafımıza  gelen bilgiler arasındadır.

Halk  arasında  adı kısaltılmış olarak (BÖH) Belediye Özel Harekat olarak  dillendirilen bu birliğin Parti etkinliğinde bulunmaması  Ömer  GÜNEL’i özel talimatı olarak,algılanmaktadır.

Özellikle Eski Emniyet  müdürü Özgür BATÇIOĞLU’nun gezi eylemleri süresince  gerek eylemcilere gerekse Cumhuriyet Halk Partililere göstermiş olduğu sert tutum,bir  çok belediye  meclis  üyesi ve partili tarafından  halen  dillendirilmektedir,ayrıca durumun bir çok partili tarafındangerek  Millet vekilleri üzerinden gerekse parti meclisi parti meclisi üyeleri üzerinden Cumhuriyet Halk Partisi  Genel merkezine  iletildiği,Parti meclis üyesi olan Aydın Millet vekili Bülent TEZCAN’a özellikle söylendiği tarafımıza gelen bilgiler arasındadır.

Son dönemde Sendikal haklar  için BEL_İŞ ile yapılan  görüşmelerde personelden sorumlu Belediye Bşk. Yardımcısı olarak  bulunması görüşmelerinde bir türlü neticeye varılamaması,ayrıcada  geçmişte  personele karşı sert tutumu ile de bilinen Özgür BATÇIOĞLU’u  ;Zabıta müdürü ile beraber,görevden el çektirileceği veyahut diğer belediye  başkan yardımcıları gibi yetkilerinin kısıtlanacağı da gündem de  olduğu söylenmektedir.

KUŞADASI BELEDİYESİNDE (BÖH)’E KARŞI SERT DEFANS…

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kuşadası Haberleri | Haberin Son Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!