GELİYOR GELİYOR ŞOVMEN GELİYOR…!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 HAYDİ BUYURUN SİZLERDE ÇÜMBÜŞ’E

Devlet idaresinde hükümdarların vazgeçilmezidir tebdil’i kıyafet, yani kıyafet değiştirmek, o devlet görevlisi hükmettiği yerde nelerin olup bittiğini iyi ve doğru anlamak için kıyafet değiştirerek halkın arasına karışır, onlardan birisi gibi halkın dertlerini sıkıntılarını şikayetlerini öğrenirlermiş. Bu geleneğin günümüze kadar gelen efsanesi Hazreti Ömerin adaleti değil mi?

Ömer deyince aklıma geldi, Kuşadamızın da Şehriemini Şovmen Ömer ya, bu sıralar her yerde pankartlar afişler sosyal medya paylaşımlarıyla çığırtkanlar her yeri kaplamış…
“Başkan 05.09.2022 tarihinde iki Çeşmelik  mahallesinde olacaaaak sizlerle sohbet edeceeeek”

Bakın bu işler nasıl oluyor ben size kalemimi döndürebildiğim kadarıyla anlatayım ;

Başkan geliyor afişleri, paylaşımlar tamam; Belediye ekipleri önden gidiyor birde ikram aracı, sanki ikramlar da ceplerinden, mahallede Belediye hizmetleriyle ilgili ne kadar göze batan aksak hizmet varsa kamufle ediliyor, her taraf çiçek bahçesine çevriliyor.

Arkasından CHP yeme içme takımından bayanlar herkesten önce buluşma yerine getiriliyor, muhtar aranıyor, o mahallede muhalif olmayan ağzı laf yapan birkaç kişi hazırlanan soruları sormak için önceden getiriliyor. https://filmizle.movie/644089-mavi-bataklik-izle

Her şeye rağmen ne olur ne olmaz diye zabıta ekibi de yerini alıyor, tüm bu organizasyonları yapan kırmızı nokta ve Kars gül’ü de etrafa attığı bakışlarla Başkanın yanında yerini alıyor. Bu arada CHP Gençlik Kolları ve şak şak takımını da unutmayalım…

BİZ BOŞUNA ŞOVMEN DEMEDİK…

Adından biraz benzetme olursa ya Ömer, adaletin bu mu diyenler öylesine çoğaldı ki, açık açık şov yapmayı bırak artık mızrak çuvala sığmıyor. At şu ağırlıklarını çat kapı tek başına habersizce dolaş hükümdarı olduğun, senden hizmet bekleyen şu inci tanesi şehri, bak o zaman nasıl ufkun açılacak, anlayacaksın yaptığın hataları.

Yazık o kadar afiş reklam neymiş, Başkan Ömer GÜNEL falan mahalleye gidecekmiş, insan bu afişlerden utanır, kaç tane mahallen var, mahallelere gitmek senin asli görevin, bununda reklamı şovu olmaz yazıktır.

Sizi yönlendirenleri bilemem ama Kuşadası halkı aptal değildir…

GELİYOR GELİYOR ŞOVMEN GELİYOR…!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kuşadası Haberleri | Haberin Son Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!