GEÇTİ BOR’UN PAZARI BEYİM….

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Güya muhalefet yapacağım, şirin görüneceğim diye daha önce defalarca yazdığımız  gibi sosyal medyada fenomenlik dışında hiçbir varlık göstermeyen, dört yıldır sözde eleştirdiği Kuşadası Belediyesi başkanı’nı bugüne kadar kendisine bağlı meclis üyeleri ile birlikte alkışlamaktan öteye gitmeyen, defalarca sorularımıza ve haberlerimize yanıt dahi vermeyen AKP ilçe başkanı Mustafa GÖKÇE yine baltayı taşa vurdu.

Kuşadası namına bomboş siyaset yapmaktan öteye gitmeyen fakat genel ve yerel seçimlerin yaklaşmasıyla partisine ve destekçilerine şirin görünmek adına (BELKİ DE MAKAM VE MEVKİ İÇİN) salvolar yapan, Mustafa GÖKÇE ve saz arkadaşları  duvara tosladılar.

Fenomenlik yaptığı sosyal medya hesabından kendi ifadeleri ve kendine benzer meclis üyelerinin de imzalarıyla, Kuşadası Belediye Meclisi’ne  06.12.2022 tarihinde büyükşehir yasasıyla mahalleye dönen Kuşadası’na bağlı köylerin, kırsal mahalle olarak belediye meclisinde  onaylanıp, Büyükşehir Belediye Meclisi’ne teklif  olarak sunulmasını talep etmiş.

Ey Mustafa GÖKÇE, ey kerameti kendinden menkul başkan;

Bir de dilekçenin sonuna bu ay sonundaki yasal süre bitmeden gerekli kararların alınmasını rica etmişsiniz.

Sizler tarihlerden mi bir habersiniz, yoksa belediye işleyişinden mi? Tarihlerden bir haberseniz size hatırlatalım;

Aralık ayının ilk haftasındayız. Bir sonraki meclis 2023 Ocak ayında gerçekleştirilecek. Haliyle bahsettiğiniz ay sonundaki bitecek olan yasal süreye nasıl yetiştirileceğini  düşünmemişsiniz demektir.

Belediye içhazatından bir haberseniz  öğretelim. Belediye meclisleri belirlenen gün ve saatte toplanır.

Bunun aksi ancak olağanüstü meclisi toplamakla ve talep edilen konuları meclis gündemine taşımakla  mümkün olur.

Sizde biliyor olmalısınız ki  kalan 23 günlük süre için talep ettiğinizin komisyonlardan geçmesi, meclis gündemine getirilmesi ve kabul edilmesi bu daracık süre zarfında neredeyse mümkün görülmüyor.

Her zaman ki gibi dostlar alışverişlerde görsün diye yaptığınız siyaset ve muhalefette görülen o ki, ne  bir ciddi talepte ne de kabul edilebilir zamanda alelade  bir dilekçe vermişsiniz.

Daha da vahimi son dört yılda yaptığınız gibi, arada sırada bir dilekçe vermekten öteye geçmeyen muhalefetiniz ve siyasetiniz gördüğümüz duyduğumuz bildiğimiz kadarıyla adından söz etmeseniz de , Kuşadası’na bağlı köylerin sayısı belli olması sebebiyle bizler ve sizler tarafından bilinen, köylünün de hiçbir fikri alınmamış görülüyor.

Sevgili Mustafa GÖKÇE;  daha önce söyledik söylemeye de devam ediyoruz.

Bir kent’i yönetmek veya muhalefet etmek ciddi iştir, zor zanaat’tır. Bilgi, beceri, yetenek zaman ve uğraş ister. Her şeyden öte iyi niyet ve birikimli kadrolar ister.

Siyaset şirin görünmek için değil, halkın refahı ve isteği doğrultusunda yapılır. Sizler güya köylünün talebini Kuşadası Belediye Meclisi’ne taşırken umudu ile oynadığınız köylünün fikrini bir kez dahi aldınız mı?

Mini bir referandum kamuoyu araştırması, anket çalışması veyahut köylünün fikrini almak için, bir kahvehanede veyahut muhtarlıkta bir bilgilendirme toplantısı yaptınız mı?

Bugüne kadar gündeme dahi almadığınız konuyu, mensubu olduğunuz ve Türkiye’de 20 yıldır iktidarda bulunan partinizin yetkililerine, genel merkezinize millet vekillerine, bilimum yetkili kim veya kimler varsa ilettiniz mi ?

SAHİ SİZ YÖNETİM KURULUNUZ VEYAHUT BELEDİYE  MECLİSİ’NDE BULUNAN GURUBUNUZUN  “EL KALDIR EL İNDİR” ÜYELERİ…

Mahalle ile kırsal mahalle  arasındaki farkı biliyor musunuz

GEÇTİ BOR’UN PAZARI BEYİM….

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kuşadası Haberleri | Haberin Son Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!