BÖYLE SİYASETE CAN KURBAN

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günlerdir Kuşadası’nın gündemini meşgul eden (ALTI) 6 kişinin adliyeye sevk edilmesi  ve dört kişininde tutuklandığı içinde  Kuşadası ilçe  eski milli emlak müdürününde bulunduğu 4 kişinin tutuklanmasıyla sonuçlanan,  2B arazilerini  talanı ile ilgili  herkes suspus.

Geçtiğimiz sene soruşturmalar neticesinde görevinden el çektirilen ve, geçtiğimiz hafta beraberindekilerle ile birlikte   tutuklanarak ceza evine yollanan Milli emlak müdürüne ilişkin  yaptığı yolsuzluk  ve talan ile ilgili ne hikmet ise herkes suspus köşelerinde oturuyorlar.

Özellikle söz konusu yerel gündem ve siyaset olunca mangalda kül bırakmayanlar sosyal medya sitelerinde adeta  aşıklar  gibi atışanlar söz konusu hükumet ve buna bağlı kurumların uygulamalarına gelince dut yemiş bülbüller.

Yaklaşık bir yıldır gündemden düşmeyen mıcır ihalesi ve Kuşadası’ndaki olumsuzlukları  gerek yerel gerek ulusal basına servis etmekle meşgul  Cumhur ittifakı  ilçe başkanları ve ilçe yöneticileri özellikle AKP ilçe yöneticileri ve ileri gelenlerinden ne hiktmetse hiç bir beyanat ve açıklama duyulmamaktadır.

Belediye  mülkleri satışı konusunda adeta cengaver edasıyla  hareket eden kendini memleketin kurtarıcısı gözü ile bakan  fakat  hükümet  ve hükümete yakın yandaşlara memleketimiz parsel parsel pay edilirken bundan pay alabilecek kadar ihalelerine  girecek kadar ileri giden sözüm ona memleket sevdalılarına söyleyecek  bir çift sözümüz var.

Özellikle iktidar partisi ilçe başkanı  Mustafa GÖKÇE ve aynı zihniyetin temsilcilerine sormak istiyoruz.

Sizler belediye  mülkleri satışında  “Memleket parsel parsel satılıyor” naraları atarken benzer yöntem ve uygulamalar  ile hükümetin  yaptığı arazi ve mülk satışlarına ne  diyorsunuz ?

Belediye mülklerinin  satışında çarşaf çarşaf liste yayınlarken aynı hassasiyeti hükümletin sattığı mülkler ve gayri menkuller üzerinden gösteriyor musunuz  ?

Belediye mülklerinin  satişında “Talan ve yandaşa kıyak ” benzeri söylemleri azığından düşürmeyen AKP ilçe başkanı Mustafa GÖKÇE ;

Benzer bir  Uyguluma ile satılan devlet arazilerinin ihalesine girebilecek ve bunu alabilecek kadar çelişkiyi nasıl yorumluyor ?

Kuşadası’nın  en güzel manzarasına sahip ve  Kuşadası tarihi boyunca  bedel biçilen en pahalı mülk olan  yerin AKP yanlısı bir müteahhide satışında nasıl bir tavır içerisinde bulundunuz   ?

Yerele ilişkin her türlü yorum ve hakkı kendinde bulan Sayın Mustafa GÖKÇE ve partisinin mensupları,2B arazilerinin talanında nasıl bir yorumda bulunacaksınız ?

Mesela , her türlü  “Hukuksuzluğun ve haksızlığın takipçisi olacağız” derken hibe arazilerinin talanının ve hukuksuzluğununda takipçisi olacak mısınız ?

2B Arazilerinin yaklaşık  160 kişinin isimleri konuşulurken daha önce yaptığınız gibi bu talan ve soruşturmaya  dahil olmuş her kesi deşifre edecek misiniz ?

Belediye ihaleler ile ilgili  adli sürece müdahale edebilecek kadar kendinizde gördüğünüz hakkı  aynı şekilde 2B arazilerinin talanı konusunda da gösterecek misiniz ?

Kısa ve  öz Sayın Mustafa  GÖKÇE ve ekibi   kendiniz ile her konuda çelişmeye  devam ediyorsunuz.

Bir başkası yaparken  haksızlık olarak yorumladığınız her şeyi siz ve sizin tarafınız  yaptığında kendinize hak  olarak  görüyorsunuz.

Yaptıklarınız ve göz yumduklarınız memleket sevgisinden öte her şeye benziyor.

BÖYLE SİYASETE CAN KURBAN

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kuşadası Haberleri | Haberin Son Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!