BELEDİYE SOS VERİYOR…!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İŞÇİNİN İSYANINI (BÖH) KOMUTANI DAHİ BASTIRAMADI…

 

Bilindiği üzere daha  öncede haberini yaptığımız,Belediye  personeli ile ilgili haberlerimizde belirttiğimiz  gibi Belediye ile  Belediye-İş Sendikasında yine anlaşmazlık çıktı.

Aydın büyükşehir belediyesi ve beraberinde  16 ,ilçe belediyesinin 2022 yılı toplu iş sözleşmeleri imzalanmasına rağmen ne hikmetse Kuşadası belediyesi bu zaman olmuş  hala  sendika ile uzlaşıp işçilerin mağduriyetini gideremediler.

Oysa  CHP Genel başkanının ekranlarda bangır bangır elinde  mikrofonla “İŞÇİNİN  ALIN TERİNİN HAKKINI ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ,İŞÇİNİN VE EMEKÇİNİN HAKKINI FAZLASIYLA ÖDEYECEĞİZ” diye bas bas bağırırken,CHP’li ilçe belediyesinin bu tutumu,Genel başkanınında söylemlerine karşı güvensizlik doğurmaktadır.

Belediye İş Sendikasının Aydın başkanı  Hidayet YAMAN ile yapmış olduğumuz  görüşmede başkanın bize aktardığı aynı şu  ifadeyi kullandı ;

Biz hiç bir zaman yasal hakkımız  olmasına rağmen,Grev yanlısı değiliz Hiç bir vatandaşımızın hizmetlerimi keserek mağdur ederek perişan olmalarını istemeyiz.

Biz  2022 yılının başlangıcından bu yana Büyükşehir  ve beraberinde  diğer 16 ilçe  ile arada  ufak tefek  farklı düşünceler  olsa da,müşterek bir noktada buluşup sözleşmeyi imzaladık.

Bu süre zarfında Kuşadası belediyesi ile de bir kaç  kez temaslarımız oldu ama,Yetkililer anlaşmamak  adına işi bayağı  yokuşa sürerek bu günlere geldik.”dedi.

Daha sonra  Başkan Yaman şöyle devam etti ;

” Başkan yardımcıları ve  Personel  AŞ genel müdürününde aralarında  bulunduğu Son yapmış  olduğumuz görüşmede  ise,biz  diğer ilçelerden farklı  bir zam beklentisi içerisinde bulunmadık,onlarla hangi oranlarda anlaşmaya varıldıysa aynı  oranı buradaki  işçi arkadaşlarımız adına da talep ettik yani  aşağı  yukarı %40 lık bir  oran,Kendileri ise bize %18 gibi bir teklifte bulunarak bundan fazlasını veremeyiz  bizim belediyenin çok borcu var  dediler”

Başkan Yaman,”Ben bunu gidip çalışan  personel arkadaşlarımla paylaştım ve  arkadaşlarımın  hiç biri bunu kabul  etmedi.Bunu  üzerine ben  konuyu Genel merkeze bildirerek durumu izah ettim.

Genel merkezde anında  bir karar alarak Kuşadası belediyesine 6 (ALTI) günlük bir süre tanıyarak  anlaşma sağlanmaması halinde Altı gün sonra  kesin Greve gidiyoruz”dedi.

Görüşmüş olduğumuz  bir kaç Belediye işçi arkadaşların ortak düşünceleri ise ;

“Madem belediyenin borcu var tasarruflarını bizim alın terinden yapmaya çalışıyor,Bizler gece gündüz demeden görevimiz gereği Kuşadası halkının daha  iyi hizmet alabilmeleri için canla başla  çalışıyoruz,zaman zaman hayati tehlikemiz olmasına rağmen,Ama diğer taraftan  bakıyor ve görüyoruz,

Sendika başkanımızla bizim  adımıza konuşan yetkililerin ve Belediye ile  ilgisi alakası olmayan kişi ve kişiler Lüks  restoranlarda yemekler, Gereksiz  konserler yapıp işçinin  hakkını vermeyip ,Yaz için Caz Cuz  Konserleri yapma hazırlığı  içerisinde olup,İsraflar durmaksızın devam ediyor,

Bizim gibi alın terini dökerek evine ekmek  götürmeye çalışan insanlara verecekleri zamma gelince mi  borçlu oldukları akıllarına geliyor, tasarruf tedbiri bizim emeklerinizin karşılığını keserek mi sağlayacaklar,biz kararlıyız eğer verilen bu  6 günlük süre zarfında imzalanmazsa  Kesin  Greve gidiyoruz  bu da böyle  biline”  dediler. ”

 

 

 

 

 

BELEDİYE SOS VERİYOR…!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kuşadası Haberleri | Haberin Son Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!