GenelGündemKuşadası HaberleriSiyaset

BU NE TESADÜF

ALLAH BU YA İNSANI BÖYLE ŞAŞIRTIR.

Tam altı yıl önce bugün, Kuşadası Belediye Meclis’i varmış, o gün belediye meclisinde kahraman ilan edilenler, acaba bugün nerelerdeler?

Çarşaf çarşaf sosyal medyalarda yazan arkadaşlarımız, sokaklarda Kuşadası’nın mülkleri satılmasın diye imza kampanyası düzenleyenler ve o günlerin meclis üyeleri, bugünlerin ilçe başkanları nerelerdeler?

Özellikle Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanı Mehmet GÜRBİLEK ve ittifak ortağı İyi Parti ilçe başkanı Hayati ATLI, daha dün “Kuşadası mülklerini sattırmayız!” diyen sizler, bugün Kuşadası parsel parsel satılırken nerelerdesiniz?

Ne tesadüf ki tarih tekerrürden ibarettir. 6 sene önce yapılan meclisin aynısı, yarın Kuşadası’nda yine yapılacak. Muhtemelen bugün, bu saatlerde meclis gruplarınız ile grup toplantısı yapmaktasınız.

Bugüne kadar ne Kuşadası kamuoyunda, ne de basın yayın organları nezdinde, Kuşadası’nın parsel parsel satılmasıyla ilgili hiçbir açıklama veya beyanatınızı duymadık, görmedik.

Merak ediyoruz, acaba Kuşadası halkı ile paylaşmadıklarını zı, meclis grubunuz veya ilçe yönetimlerinizle paylaşıyor musunuz?

Dün; “Kara” dediğinize, bugün; “Ak” dediğinizi duyar gibiyiz. Özer KAYALI yapınca tu kaka, Ömer GÜNEL yapınca helal olsun der gibisiniz.

Beyler, Kuşadası’nın milyonlarca liralık ve binlerce metrelik mülk’ü dört yılda rant’a ve israf’a kurban edildi. Neredeyse her meclise basiretsiz ve yeteneksiz belediye yönetimi tarafından, mülk satışı getirildi.

Birinizin başkan, diğerinizin başkan yardımcısı olma hayali ile yanıp tutuştuğu ve adına “Memleketimize sahip çıkacağız” safsatasıyla her şeye göz yumduğunuz belediyenin güncel borcunun: 600.000 TL (edinilen zararla beraber) dayandığı söyleniliyor.

Daha ne kadar susacaksınız? Bu yağma, talan, rant ve israf siyasetine ne kadar göz yumacaksınız?

Kafanızı kumdan çıkartın. Susmayın, sustukça işlenilen günahlara çoluk çocuğumuzun geleceğinin israf edilmesine ortak oluyorsunuz!

Bu rant ve talan sistemi son buluncaya kadar yazmaya, sormaya ve size hatırlatmaya devam edeceğiz.

NOT = SAYIN GÜBİLEK ;

      Keşke  sayın  TUNCER’e verdiğin soru önergesinin aynısını ,Kuşadası belediyesince satılan  mülklerin  satışında da verseydin.

Kalın sağlıcakla , tabi kalabilirseniz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı