GenelGündemKuşadası HaberleriÖZEL HABERSiyaset

SİZLER NE İŞE YARARSINIZ…!!!

VERECEK CEVABINIZ YOKSA DA HALKA VERİLECEK BİR HESABINIZ OLMALI.

Kuşadası belediyesinde ikisi atanmış,ikisi seçilmiş 4 belediye başkan yardımcısı var.

İYİ partili olmasına rağmen  birisi başkan danışmanı, biriside sözde işlendirme ofisinde iştigal eden iki de meclis üyesi var.

Ve resmin ittifak ortağı ikide  ilçe başkanı  var.

Kuşadası kamuoyu ve halkı son dört yıldır yapılan rantın,israfın,

Savurganlığın, hayali ihalelerin KUSAV’a aktarılan milyonların

Milyonluk  çevre yolu ihalesinin

Batık  AR-YA ‘nın

Nerede her ay  satışa çıkan Kuşadası belediyesi mülklerinin

Yapılmayan yolların

Temizlenmeyen çöplerin

Bakımı yapılmayan parkların,

Budamaları eksik ağaçların

Çalgısı çengisi , eğlencesi bitmeyen kültür işlerinin hesabını soruyor, akıbetini merak  ediyor.

Her biriniz, Belediyenin bir biriminde görevli ve sözde yetkilisiniz. Başkanlığınıza sorulan her bir  soru , ve edinilmek istenilen her bilgi karşında  “Kapı adeta bir duvar”.

Fakat sizler ,ahlak ve vicdan sahibi olarak yapılanlara göz yummamak ve kamuoyununu doğru bilgilendirmek zorundasınız.

Topluca sorduğumuzda hiç oralı olmayıp adeta PATAGONYA Belediyesinde görev yapıyorcasına  hiç Üzerlerinize alınmıyorsunuz.

Bizde size tek tek soralım sizlerde tek tek  cevaplayın.

1- Seyfi Seyhan SÜVARİ ;

Önceleri  fen ilerinden sorumlu şimdi de İmar ve park bahçeden sorumlusun. Fen işlerinde ki olumsuzluklar dan ve karşı duruşundan görevden alındığını biliyoruz.

İmar işlerinde sana pay düşmeyeceğini bu kadar çetrefilli işe girmeyeceğini,Seni dahil etmeyeceklerini de  biliyoruz.

Fakat,park bahçedeki rezaleti budanmayan ağaçları  refüjleri çar çöp içerisinde yürünülemeyen kaldırımları görmüyor musun.

Her ne kadar resmi olarak sana bağlı  değilse de Basının ve paralı kalemşör lerin sana tabi olduklarını biliyoruz.Bunca rezilliklerini sahte hesaplar üzerinden manüplasyalarına türlü türlü kirli ilişkilerini , çapsız ve yeteneksizliklerini görmüyor musun.

2-KIRMIZI NOKTALI ŞÖVALYE (OĞUZHAN TURAN) ; 

Çalgı çengi  rekortmeni, KUSAV’a aktarılan  milyonların sorumlusu  İmzacı GÜLDEN‘in, DİJİTAL FATURACI Ulaş‘ın, aklamacı  HİPO EŞBER’in sorumlususun. Her ne kadar imar ile ilişiğin kesilmiş  gibi görülse de, imarda ki bütün olumsuzlukların tam merkezin desin.

KUSAV’a aktarılan  milyonların havada uçuşan imzalı faturaların, İmarda ki  olumsuzlukların aylarca verilmeyen ruhsatların, imar  müdürünün kapısındaki kuyrukların, oturma ruhsatı vermek için canlarına okunan , inim inm inletilen vatandaş ve  müteahhitlerin sorumlusu  sensin.

Bunlara verilecek cevabın kızaracak yüzün olmalı ,öyle sosyal medyada iki fotoğraf çekmekle aklanamaz sın. Senin hakkın dar’a çekilmek, hiç de görüldüğün gibi müşkül değil ,Düşkünsün sen DÜŞKÜÜÜÜNNNNNN……!!!!!!!

3- YUSUF ATAK ;

Her devrin adamı,belediyeciliğin akıl  hocası ve paranın başında ki  adam, Sen atarmışsın,seçilmişlerle ,gelip gidecek olanlardan değilsin. Sanki onlarla gelmiş onlarla  gidecek gibi  davranamazsın, bu bütçeler yapılırken paralar aktarılırken  , milyonlar ranta  ve israfa  kurban edilirken ,Kuşadası mülkleri satılırken ,belediye  adeta yağmalanıp borç batağına sürüklenirken bunların hepsinden haberdarsın.

Kanunu ve nizamı en iyi bilemesi gereken adamısın. Bir  dur veya  yeter demen  gerekmiyor mu, her devrin ve her yönetimin adamı pisliklerinin  temizleyicisi olmak zorunda değilsin, olmamalısın da.

Bazen istifa etmek ve durup  köşene çekilmek te gerekir.Her ne kadar müşkülüm desen de , yarın düşkün ilan edili verirsin.

4-ÖZGÜR BATÇIOĞLU ( BÖH KOMUTANI)

Evvelini biliyoruz , Ahirin belli.

Devletçilik öyle boş yere yemin etmekle iki BOZKURT  ile  ve ÜÇ HİLAL paylaşmakla ,hilal bıyık bırakmak, elinde silahlarla poz vermekle olunmuyor.

Devletçilik ve milliyetçilik önce yeminine sadık kalmak ,fakir fukaranın hakkını  korumak,rant a rüşvete  ve israfa bulaşmamak,herkesin hakkını hukukunu  korumak,bağlı bulunduğun kurumu her şartta korumakta geçer

Gezi olaylarında gaz sıktıkların ve  15 Temmuzda sorguladıklarınla kol kolasın, o günlerde yanlıştın da ,bu günler demi doğrusun.

Başında  bulunduğun çöp işleri, leş gibi sokakları ,fen işlerini,eski kolladığım müdürünü ,yeni getirttiğin müdürünü duymuyor musun ,görmüyor musun ve bilmiyor musun.

Fatma  ÇANAKÇI’nı kız kardeşinin iddiaları doğru ise ,yeni getirttiğin müdürü ,eskisinden de hızlı çıkmış.BİLGİNE.

 5- VOLAN ALKIŞ (MİLLİ ÇAPKIN) ÖZGÜN LİMONCU (MEMLEKETİN HAS VE HAS EVLADI)

Biriniz başkan danışmanı,birinizde makam ve mevkii sahibi ayrıcada ittifak  ortağı , partinin yetikilisisiniz. Bu memleketin öz evladı ve çok ta gençsiniz.

Öyle sosyal medyada iki fotoğraf vermekle ne siyaset yapılır nede geleceğinizi kurtarırsınız.

Bilakis ,hem kendinizin  hem memleketin geleceğini düşünmekle mükellefsiniz. Saatlerce adliye  kapısında beklediğiniz arkadaşlarınız ceza evinde.

Kayıp  1.000.000. Ton mıcır ortada yok, verilen milyonlarca liralık ihalelerin akibeti ve durumu ilgili bir satırlık açıklama yok.

Size sorulan hiç bir soruya verdiğiniz doğru bir cevap yok.

Sahi siz adliye kapısında saatlerce neden beklediniz. ?, kim veya kimleri beklediniz.

Korkunuzdan mı yoksa sevginizden mi oradaydınız. Sebep ne olursa olsun siz eski fen işleri ile yakınlığınızdan ,belediyedeki görevlerinizden ,partinizin  size verdiği sorumluluktan , gelecekle ilgili  siyaset kaygınız dan,bu memleketin evladı olmanız ve sebep her ne olursa olsun Kuşadası halkını gerçek ve doğru olacak bir şekilde bilgilendirmek zorundasınız.

Eğer ki  gerçekleri bilmiyorsanız o makam  ve mevkiler sizler  gibi basiretsiz kişilerle işgal edilmemeli.

Gerçekleri bilip saklıyorsanız bu daha da vahim bir durum işlenen bütün suç ve günahların ortağısınız demektir.

Hayati ATLI ve Mehmet GÜRBİLEK  ÇOK SUÇLUSUNUZ ÇOOOOKKKK…!!!

Kuşadası belediyesi ve siyaseti hiç bir tarihte, ne bu kadar  kirletildi  ne bu kadar kamuoyu önünde itibarsızlaştırıldı.

Kuşadası belediyesinin kaynakları hiç bu kadar çar çur  edilmedi hiç bir dönem bu kadar rant, rüşvet ihale ve imar  yosuzlukları aşk skandalları yandaşa kıyak vatandaşa eziyet  ile anılmadı.

BEYLEEERRRRRRR….!

Günün meclis üyeleri  bugünün İlçe başkanları ; Kuşadası parsel parsel satılıyor, yandaşa kıyak siyasette rezalet ayyuka çıkmış  durumda , daha 3-5  sen evvel Kuşadası’nın mülklerini sattırmayız diye  yırtınan sizler, bu gün neredesiniz .

Kafalarınızı kumdan çıkartma gerçekler ile yüzleşme bu memleketin yararına  bir iş yapmanızın vakti gelmedi mi ? Oturduğunuz koltukları sağlama almak adına bu kadar rezilliğe daha ne kadar göz yumacaksınız.

Sahi hedef 2023 Türkiye iktidarı derken ve kapı kapı dolaşırken bu sorulara ve sorunlara cevap verebiliyor musunuz. Yoksa  biriniz belediye başkanı , birini başkan yardımcısı olmak için  üç maymunu oynamaya devam mı ediyorsunuz.

Kuşadası bu kadar siyasetten kirletilirken ve  Kuşadası belediyesi talan edilirken  çok günahınız var çoookkkk…

 

EYYYYYYY….!!!!! MUHALİF  MECLİS ÜYELERİ  SİZLERDE SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK DEĞİLSİNİZİ SIRA SİZLERE DE GELECEK MERAK ETMEYİM

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı