GenelGündemKuşadası HaberleriSiyaset

BEZİRGAN SOKAK SAKİNLERİ İLGİSİZLİKTEN KAN AĞLIYOR….!

BELEDİYENİN DUYARSIZLIĞI CANLARINDAN BEZDİRMİŞ.

BEŞ YILDIR ORADA RANT VE ÇIKAR OLMADIĞI İÇİN VATANDAŞA ZULÜM YAPILIYOR.

 

Tüm  Kuşadası sokak ve caddelerinde olduğu  gibi Hacı Feyzullah mahallesi Bezirgan sokakta da vatandaşlar belediyenin sorunlarıyla ilgisizliğinde yakınıyorlar.

Bundan önceki haberimizde Davutlar mahallesinde ki rezaleti ortaya koymuştuk.Bu haberi gören  diğer değişik mahallelerden de vatandaşlardan gelen  şikayet ve ihbarları değerlendirmek için bizzat  olay  mahalline  giderek  insanların  yaşadığı  zorlukları ve çektikleri çileleri bizzat gözlerimizle  gördük ve kameramıza aldık.

Kuşadası’nın bu kadar sorunu varken  aldırış etmeyip tatile çıkan Turist Ömer GÜNEL beyefendi,yerine vekil bıraktığı ve diğer meclis üyeleri de vatandaştan tamamen elini ayağını çekerek kaderlerine terk ettiler.

Yine  Hacı Feyzullah mahallesi, Bezirgan sokakta oturan  bir ailenin  evine  gittiğimizde,görmüş olduğumuz ve karşılaştığımız manzara karşısında şaşkına döndük.En  önemlisi ise  eve  makine ve cihaza bağılı olarak sağlık problemi olan  bir evladının olması, Vicdan sahibi bir kişinin görmüş olduğu manzara karşısında göz yaşlarına hakim olamamak elde değil.

Bundan  önceki dönemde üstün körü makyaj yapılan yolda,Vatandaşların  pencere seviyesine kadar beton dökerek yollarda tadilat  yapıldığı söyleyene mahalle sakinleri ;

” Mevcut yönetime durumu izah etmek için  çoğu kez dilekçe ve bizzat kendimde giderek durumu izah etmiştim ve her defasında evlerimiz gelip kendi gözleri ile rezilliğimizi gördüler,ve kendi ağızları ile  itiraf ederek,Bu bizim belediyenin hatasıdır,bir kaç gün içerisinde düzelteceğiz diyerek yanımızdan ayrılıyorlar” dediler.

“Ama her ne  hikmetse  Ben ve komşularım beş yıldır Belediyenin yollarını aşındırmamıza rağmen,henüz bir çare bulmadılar,hep bizimle dalga geçildi”denildi.

Mahalle sakinleri  “Eğer belediye hala bu sorunumuza biz  bu işi üst düzeydeki Devlet yetkililerine  mahalleli olarak gidip hem şikayette  hemde sorunumuzun çözülmesi için yardım talebinde bulunacağız”dediler.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı