GenelGündemKuşadası HaberleriSiyaset

AR-YA  AR-YA  SENİ GİDİ SENİ GİDİ VARYAAA…! ( 1 )

BELEDİYEDE KENDİLERİNE MEVKİ VE MAKAM BULAMAYANLARA AR-YA DA STATÜ SAĞLANIYOR.

ÖZER KAYALI DÖNEMİNDE HÜLLE YOLU  İLE  KURULAN VE  İFLASA SÜRÜKLENEN, AR-YA AŞ,ÖMER GÜNEL DÖNEMİNDE DE ADETA BATAKLIĞIN İÇERİSİNDE.

 

Bilindiği üzere ilk kuruluş amacının öncelik Kuşadası halkına daha ekonomik, ve kaliteli hizmet  sağlamak için  AR-YA AŞ’yi amacının çok çok dışına çıkarttılar.

Özer KAYALI döneminde Mikro Milliyetçilik yapılarak bilgi, beceri ve yetenekleri gözetmeksizin personel yığınağı haline gelip, işletmeleri zarara uğrattıkları söylenen ve eleştirilen AR YA

Ömer GÜNEL döneminde de, adeta aynı kaderi yaşamaktadır.. Bu dönemde de güya Mikro milliyetçilik anlayışını kırmak isterken, Öncelik Meclis’te yer  bulamayanlar, Akraba, Eş, Dost ve vasıfsız insanlar hak etmedikleri yerlere getirilirken, İşletmeler tek tek batıyor,

Başta Yaşlılar için Huzur bulma yeri olan HUZUR EVİ gibi yerin açık olduğu dönemde Huzur yerine Cehenneme dönüştürüldüğü gibi.

Özer KAYALI döneminde de sırf yönetim kadrosunda oldukları için, AR-YA AŞ’de bazı meclis üyelerinin yönetim binasına dahi adım atmayarak maaş aldıkları söylenirken, bu dönemde de aman aman daha verimli bir yönetim ve kadrosu oluşturulmadı.

Düşünün ki yaşanılan kent de Nüfusunun belirli bir bölümünün emekli ve gelir seviyesi düşük insanlarında sahilde bir çay içme hakkının olduğu, Gerek genç, gerekse de orta yaşlardan oluşan işsizlik ordusunun en alt seviyeye indirilmesi için kurulan AR-YA AŞ ne yazık ki amacının dışına çıkartıldı.

Ömer  GÜNEL yönetiminde 3 yılda Üç Başkanın değiştiği AR YA  adeta siyasi rant Akrabaya  kıyak ve rövanş alma yerine çevrildi.

AR-YA AŞ DOSYASI (2) YAKIN TARİHTE.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı