GenelGündemKuşadası HaberleriSiyaset

DEVLET KUŞADASI BELEDİYESİ İÇİN DÜĞMEYE BASTI

MÜFETTİŞLER GÖZ AÇTIRMIYOR.

   SOYAN SOYANA…!

Cumhurbaşkanlığı Mülkiye  başmüfettişlerinin başlatığı soruşturma neticesinde ,Bilindiği üzere Mıcır davasıyla ilgi  Fen işleri amirliğinde başlayan ve diğer  birimlerde de  yaptıkları incelemelerde,,ortaya bir  çok yolsuzluk ve usulsüzlük çıktı.

Mülkiye baş müfettişlerinin ilk etap da soruşturmanın daha sağlıklı yürütülebilmesi ve bazı evrak ve bilgilerinde güvenliği açısından ilk başta  Fatma  ÇANAKÇI, Kartal KARA ,Emre TUĞRUL,Murat ARABACI ve Kaan  CANIDIR  isimli  kişileri müfettişler tarafından görevlerinden uzaklaştırdılar.

İncelemeyi derinleştiren Müfettişler daha sonrada  Fatma ÇANAKÇI’nın  asistanlığını yapan Öznur ÖNLER isimli bayanın da  bu çarkın içerisinde olduğunu tespit etikten sonra onunda  görevine son verildi.

Diğer bir iddia ise de  şöyle ;

Daha önce Fatma ÇANAKÇI’nın üzerinde kayıtlı olan  GÖKNAR MİMARLIK adında ki firmayı 19 Nisan 2022 de  Öznur ÖNLER’e devir etmiş, Öznur  ÖNLER’de bu şirketten  belediye ye  yüklü miktarda hafriyat  sattığını iddia ediliyor.

Bu durumda Yolsuzluk ve rüşvet iddiaları ile ilgili Belediyeden görevlerinden uzaklaştırılanların sayısı ( ALTI )  6’ya  yükseldi.

NOT = BU SAYININ İLERLEYEN GÜNLERDE DAHADA ARTACAĞI SÖYLENİYOR…

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı