GenelGündemKöşe YazılarıOrhan ÇEVİKBAŞSiyaset

SUSSAN OLMUYOR KONUŞSAM OLMAZ

   Günlerdir hatta  haftalardır susuyorum konuşmuyorum, yazmıyorum sadece  izliyorum.

 

Neler oluyor neler, Neler anlatılıyor  neler, duyduklarımız karşısında bazen kahroluyor, bazen üzülüyor bazende bu kadarı da olmaz diyoruz.

1998 Yılında Fuat AKDOĞAN’ınn otelinde işe başlamamla  beraber haşır neşir olduğum Kuşadası siyasetinde 2004 yılından beri Basın Yayın ve gazetecilik yaparak bir çok belediye  başkan aday adayı,adayı hatta  Belediye başkanı ile çalışarak tam da  göbeğinde yer almaktayım.

Geçen  24 yıllık süre zarfında  bir  çok ekip aday,parti çalışanı, sempatizanı gurup ve siyasi mecralarla tanıştım,çalıştım,istişare ettim.

Kuşadası tarihi ( En azından bildiğim kadarıyla) hiç bu kadar yalan,talan, rant, israf, çıkar, dedikodu, iftira ve arkadan dönen dolaplarla tanışmadı.

Ne beraber çalıştığım guruplar,adaylar ve ekipleri ne rakip olduğumuz  veya yakından izlediğimiz partiler veya  guruplar içerisinde bir birine  düşman kendileri ile çelişkili hazmedemeyen ve beraber görülürken bile bir birine çelme takan guruplar ve ekipler görmedik, göremeyiz de.

Sustuğumuz  şuncacık zaman içerisinde bile öylesi olaylar dedikodular ve  iftiralarla karşılaşıyoruz ki  bu kadarına pes dedirtecek cinsten.

Maalesef ki Kuşadası’nı ve geleceğini teslim etmek zorunda kaldığımız  bu rantçı, İsrafçı yağmacı zihniyetin yaptıkları artık midemizi bulandıracak noktada.

Bir  çok  gerçek CHP’li  sosyal demokrat ve vatanperver zihniyete mensup arkadaşlarımız dan ve sevdiklerimizden aldığımız eleştirilere göre yaptığımız  muhalefet ve yazdığımız yazılar CHP’nin varlığına ve Kuşadası’ndaki geleceğine zarar verdiği, ve gerçek  sol sosyal demokrat zihniyetinin bu olmadığı yönündedir.

Gerçek  CHP li sosyal demokrat Kuşadası ve memleket sevdalısı  dostlarımdan özür diliyorum, Yaptıklarımız  ve yazdıklarımız  asla  ne CHP nede  bir başka  siyasi partinin varlığına ve ilkelerine zarar vermek değil, bilakis CHP ve ATATÜRK’ün arkasına sığınan kendilerine  halk  tarafından sağlanmış  makam ve koltukları  bireysel  çıkar ve hırsları uğruna kullananlara karşı durmaktır.

Gerek Belediye içerisinde   gerekse CHP ve herhangi bir  siyasi parti içerisinde çöreklenmiş rant ve  israf uğruna her şey yapan kokuşmuş zihniyet ve zihniyettekilere karşı durmaktır.

Gelinen noktada dostlarımız tarafından söylenen fakat haklı bulmadığımız  yapılan muhalefetin, CHP’nin Kuşadası’ndaki geleceğini etkilediğimiz eleştirilerine katılmıyoruz.

Tam da aksine bu kokuşmuş zihniyet rantçı ve israfçı ,liyakatsiz ve avantacı takımından  Kuşadası’nı  Cumhuriyet Halk  Partisini kurtarmak için  var  gücümüzle  olağanca  imkanlarımızla seferberlik ediyoruz.

Sırtımızdan katlar, yatlar, mallar , mülkler, avantalar, kıyaklar, beleş maaşlar, liyakatsiz koltuklar  Kızına , baldızına , kardeşine kayınçosu na eş,dost akrabasına, Bacanak ve kankalarına  yeğenlerine,avanta ve ballı maaş sağlayanlarla Kuşadası halkının, hakkını çalanlarla mücadele ediyoruz, etmeye de devam  edeceğiz.

SAYGILARIMLA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı