GenelGündemKöşe YazılarıOrhan ÇEVİKBAŞ

HAFTANIN GÖRÜNÜMÜ ( 2) KÖŞE

BAKALIM NELER OLMUŞ.

Geçtiğimiz haftaya  Kuşadası çok sıcak bir  gündemle başladı.

 

Özellikle Cumhuriyet halk partisi Genel başkanının gelecek olaması,Ömer GÜNEL ve ekibinde bir bayram havası estirirken muhalif kanat dada  haftanın başlangıcı bir burukluğa yol açmıştı.

Pazartesinden itibaren , belediyenin bütün birimleriyle  hummalı bir çalışmaya girmesi, adeta  24 saate varan mesaili çalışmalar ,İlçe örgütü ve Belediye  yönetimi tarafından katılımın sağlanması için yoğun çalışmalar ve genel merkezin gözüne girme çabaları haftanın başlangıcına damgasını vurdu.

Fakat  zaman ve günler geçtikçe genel başkanın gelmeyebileceği haberleri ile beraber, çabaların nafile olduğu , uğraşların bir  sonuç getirmeyeceği konuşulmaya başlandı.

Genel başkanın programının açıklanmasıyla beraber, zaten hazırlıksız yakalanan  CHP ve belediye yönetimi hata üzerine hatalar yapmaya başladı.

Çokça konuşulan genel başkanın saati hiç bir yeri bitirilmemiş binanın açılışı havada uçuşan yumruklar, ve  galiz küfürler, ilgi göstermeyen seçmen, çevrecilerin  protestosu İlçe yöneticisinin  densizliği haftaya damga veren diğer olaylar.

Genel başkanın gelecek haberiyle ,Kelebeğin ömrü kadar mutluluk yaşayan Ömer GÜNEL ve ekibi bu olumsuzluklardan sonra özellikle  ilçe yönetimi hiç ortalarda görülmeyerek gerekli açıklama ve değerlendirmeleri yapmadan oradan kayboldu.

Bunu fırsat bilen CHP içerisindeki muhalif kanatla beraber , yereldeki muhaliflerde sesini yükseltmeye başladı.

Dikkat çeken bir diğer bir  unsur, Ömer GÜNEL ve ekibine karşı mahalle baskısı denilen psikolojik baskı o kadar oluştu ki, Ömer GÜNEL ile bir şekilde yolu kesişenler,Ömer GÜNEL’den uzak durmaya , aynı fotoğraf karelerinde ve ortamlarda  bulunmamaya gayret göstermeye başladılar.

Bulunanlarda ciddi bir muhalefet ve serzenişle veyahut hoş olmayan ithamlarla  karşılaşmaya başladır.

Bütün bunlar olurken, AKP ve MHP yönetimi üç maymunu oynamaya devem ediyor.Kuşadası halkı olayları şaşkınlıkla  izlemeye devam ediyor, CHP genel merkezi  ve Topuklu EFE  Özlem ÇERÇİOĞLU sessizliğini koruyor.

KUSAVCI’lar, ve KURU KAFACILAR, çalgı çengi işlerine devam ediyor. KAYISICI’lar sessiz sakin gibi görünse de arkdan iş çevirmeye devam ediyor, Genç yöneticiler gurubu pabucun pahalı olduğunu görünce darmadağın durumda  SÜVARİ ve KARAKOZ ikilisi ne yaptıkları pek anlaşılmasa da birlik ve beraberli için pozlar veriyor,.

PEKİ ÜLKEDE NELER OLUYOR ?

Mutfaklar ve ocaklar yangın yeri

Dar gelirli kuru  ekmek  derdinde,

AKP hükumeti koltuğun gideceğini iyiden iyiye  anlayınca seçim hileleri ve yeni  stratejiler  peşinde.

Bu arada ilk altı ayda parasını bitiren hükumet ek zamlar ve vergiler peşinde

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı