AsayişGenelKuşadası Haberleri

KUŞADASI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BAŞARILI ÇALIŞMALARI İLE MASKELİ DÖRTLER HIRSIZLIK ÇETESİNİ ÇÖKERTTİ.

İlçe Emniyet Müdürünün Polislerle birlikte oluşturduğu iyi diyalog meyvası'nı vermeye devam ediyor.

Son zamanlarda Kuşadası ilçe emniyet müdürlüğü personelinin gayretli çalışmaları neticesinde,Asayiş Büro Hısızlık ekipleri Polisleri başarılı  bir  iş çıkartarak  yine canları yanan Vatandaşın takdirini topladı. 

Edinilen bilgiye  göre,Ege bölgesinde bir çok  Turizme yönelik ilçelerde vatandaşların evlerine girerek,değerli ve eşyalarını çalıp canlarını yakan Maskeli Dörtler lakaplı Hırsızlık  çetesi,son olarak da Kuşadası’nda Soğucak  Mahallesinde yine vatadandaş’ın evine girip hırsızlık yaptıkları bilgisini alan Kuşadası İlçe Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık masası polisleri İlçe emniyet Müdürünün talimatıyla harekete geçtiler.Kuşadası İlçe Emniyet Müdürü M.Ali BERKSOY’un bizzat kendisininde takip  ettiği konuyu Polisler  halk tabiri ile  sinekten yağ çıkartırcasına inceleyip sonunda Maskeli çeteyi  yuvalarında kıskıvrak yakalayıp, çökerttiler.

Kuşadası Soğucak Mahallesin de bulunan bulunan 5 adet ikametten değişik tarihlerde meydana gelen hırsızlık olayları ile ilgili olarak Kuşadası ilçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro  Hırsızlık ekipleri derhal gerekli incelemede başlamış, olay yerinde ve çevrede bulunan tüm güvenlik kameralarının kayıtları ile Mobesa  kayıtları saatler süren titiz bir inlemeye alınmış, incelemeler sonucunda ;Polis ekiplerin kamera kayıtlarında gördükleri bir aracın depo kapak ayrıntısından yola çıkarak Hırsızlık olaylarının şüphelilerinin E.Y, K.E., I.K. ve M.E. isimli şahıslar oldukları tespit ettiler.

Şahısları yakalamak amacıyla başlatılan çalışmalar sonucu şahısların İzmir ili Buca İlçesinde  oldukları tespit edildi. Maskeli Dörtlü hırsılık  çetesi Kuşadası İlçe Emniyet Müdürünün  Asayiş Büro  hırsızlık masası polislerine vermiş olduğu talimat ile  ekipte  bulunan   Polisler tarafından evlerine düzenlenen operasyonlarla kıskıvrak yakaladılar. Baskın esnasında şahısların evlerinde yapılan aramada, Yüksek miktar’da nakit  para,çaldıkları Cep telefonları ve Yabacı içkiler ele geçirildi.

Yapılan araştırmalar sonucu şüpheli şahısların Kuşadası’ndaki 5 hırsızlık olayı haricinde İzmir ili Aliağa,Çeşme,Gümüldür ilçelerinde toplamda 17 hırsızlık olayını da gerçekleştirdikleri tespit edildi.

Şüpheli 4 şahıs Kuşadası na getirilmiş Emniyetteki işlemlerinin ardından adlı makamlara sevk edilmiş sorgularının ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Ceza evine gönderilmişlerdir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: