GenelGündemKuşadası HaberleriSiyaset

DİBE ÇÖKÜŞ ( 5 )

EVRİM TEORİSİ

YA  TUTARSA .

Ömer GÜNEL’in  ve ekibinin  dibe  çöküş hikayesi tam gaz devam ederken,bir darbede  Büyükşehir ve Evrim KARAKOZ cephesinden geldi.

Bilindiği üzere zaten 2019 yerel seçimler öncesi parti içerisinde birbirlerine karşı aday olarak pekte çok hoş sözler sarf etmeyen ikilinin Ömer GÜNEL’in başkan adayı  olarak açıklanmasıyla kerhen barış sağlanmış olsa da geçen süre zarfında ikilinin yıldızının pek barışmadı bilinmekte.

Hatta Evrim KARAKOZ’un Kuşadası belediyesi 1.sıra meclis üyesi aynı zamanda  Büyükşehir belediye meclis üyesi ve başkan vekili olmasına rağmen seçimden 5-6 aylık süre sonunda Evrim KARAKOZ’dan yeterli, verimi alamayan Ömer GÜNEL  Büyükşehir ile daha güçlü bağ kurmak ve ilişkilerini iyiden iyiye düzeltmek için  Özlem ÇERÇİOĞLU’na yakınlığı ile bilinen önceki dönem  Bozdoğan belediye başkanı   Salim Tümer APAYDIN’ı danışmanlık ve bir nevi de koordinatörlüğe de getirerek krizi çözmüş görünse de gerçeği öyle olmadığı da bilinmekte.

Geçen  üç yıllık süre zarfında Evrim KARAKOZ Belediye de hiç bir aktif görev almamasıyla beraber Büyükşehir meclisinde de Kuşadasxı lehine , yararına bir tavrının ve çabasının olmadığı bilinmektedir.

Hal böyle olunca    Kuşadası belediye meclisinde konu mankeni olarak oturan Evrim KARAKOZ’un aynı tavrının Aydında da sürmesi zaten kaçınılmaz.

Taraflar arasında bir  başka  krizinde seçim öncesinde Büyükşehir listesinden Evrim KARAKOZ’un  talebi ve  isteği ile meclis listesine yazılması beklenen bazı isimlerin Ömer GÜNEL tarafından şiddetle ret edilmesinin yanı sıra listede yer bulabilen Mustafa Bülent BAKIRLI ve Melehat YAYLACI’nında meclis üyesi olarak bir varlık gösteremediği Ömer GÜNEL’inde  her ne kadar Evrim KARAKOZ ile buzları erittiği  gibi görünse de bu ikiliye soğuk  davranması yok saydığı başka bir gerçektir.

Gelinen durumda zaten bir  krizin çıkması beklenirken çıkan kirizin Evrim KARAKOZ ve Büyükşehir tarafından fırsata çevrilmemesi de beklenilmez di.

Çıkan  kriz neticesinde yazılan senaryolara göre Evrim KARAKOZ’un bazı meclis üyeleri ve parti içi guruplarla diresek temasında  olduğu Ömer GÜNEL’in  olası görevden alınması halinde Özlem ÇERÇİOĞLU’nun  desteği ile Cumhuriyet Halk partisinden aday gösterileceği ve belediye başkanı yapılacağı en kuvvetli senaryo olarak konuşulmakta.

Hal böyle olunca Evrim Teorisinin gerçekleşmesi için  Evrim KARAKOZ’un  Ömer GÜNEL’in görevden alınması için adeta kapı kapı dolaştığı da ve  Ömer GÜNEL’in başarısız olması için bazı  girişimlerde  bulunduğu kulağımıza gelen duyumlar arasında.

PEKALA ;

Bu  Evrim Teorisi tutarmı ?

Bu sorunun cevabı yarın saat 18.00′

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı