AsayişGenelKuşadası Haberleri

KUŞADASI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ASAYİŞ BÜRO AMİRLİĞİ TAM HIZ DEVAM.

Asayiş büro amirliği ekipleri suçlulara nefes aldırmıyor

Kuşadası genelinde Genel Asayişin ve kamu düzeninin devamının sağlanması, kumar/tombala tabir edilen oyunların kahvehane, kıraathane vb. ile ruhsatsız olan depo olarak kullanılan dışarıdan faaliyeti belli olmayan yerlerde oynatılmasının engellenmesi amacıyla Kuşadası ilçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğince yapılan araştırmalar neticesinde Kadınlar Denizi Mahallesinde bir sitenin depo olarak kullanılan bölümünde 22.00 ile 02.00 saatleri arasında Tombala tabir edilen kumar oynatıldığı tespiti üzerine 24.05.2019 günü saat: 23.30 sıralarında iş yerine operasyon gerçekleştirilmiştir.

Operasyonda 13 adet masa etrafında sandalyelerde oturan, masaların üzerinde tombala kartı ve pullarının bulunduğu, mekanın orta kısmında 1′ den 90′ a kadar turuncu renkli sayıların bulunduğu tombala makinasında çekilişin yapıldığı, 33 adet değişik renklerde ve Pvc kaplı tombala kartının üzerinde 6 koçan 100’er sayfalı üzerinde numaralı fiş yazılı bulunan koçan, 90 adet PVC kaplı tombala kartları, 639 TL para, 650 adet değişik renklerde üzerinde çay bardağı ibaresi bulunan şeffaf renkli pul ve 3 adet değişik marka LCD televizyon, kamera ve projeksiyon makinası ele geçirilmiştir.

iş yerinde kumar oynayan 26 şahsa 5326 SKM 34. Maddesince kumar oynamak suçundan 320 TL idari para cezası yazılmış, M. P..(30), B. E.(47), B.B. ve U. K.(33) isimli şahıslara “Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlama” suçundan işlem yapılmıştır. Ayrıca işletmede kumar oynayan A. C. isimli şahsın üst aramasında ruhsatsız Takarof marka, 7.63 mm çapında tabanca, tabancaya ait şarjör ve 8 adet fişek ve işletmeci B. E.isimli şahsın üzerinde ruhsatsız Beretta marka tabanca, tabancaya ait şarjör ve 16 adet 9 mm çapında fişek ele geçirilmiş, şahıslar hakkında gerekli adlı işlemler başlatılmıştır.

Şahısların yapılan sorgulamalarında R.L.A isimli şahsın 2 adet basit yaralama suçundan arandığı tespit edilmiş, şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: