Genel

BİR İHRAÇ BİN ENTRİKA BİR YORUM

KESER DÖNER SAP DÖNER GÜN GELİR HESAP DÖNER İKİ GÖZÜM.

Ömer GÜNEL ve şurakasının  böl parçala yok et politikası devam ediyor.

Göreve geldiği günden beri bütün çapsız ve liyakatsiz yandaşları  ile beraber belediyeyi batırdığı yetmiyormuş  gibi adeta CHP’yi yok  etme çabaları aşikar.

Seçim döneminde yaklaşık  10.000 CHP ve sosyal demokrat tabanlı seçmeni  adeta  küstürerek ya sandığa gitmemesine yada rakip adaya oy vermesine sebep olan Ömer GÜNEL  ve liyakatsiz, çapsız kadroları  intikamını almaya  devam ediyor.

Seçimin hemen akabinde , hamisi Bülent TEZCAN hamisinin yancısı ,yüksek disiplin kurulu üyesi Süleyman  BÜLBÜL’ün ve Özlem ÇERÇİOĞLU’un desteğini  alarak gerek ilçe örgütü gerek il yönetimi ,gerekse de yandaşlardan kurulu il disiplin kurulu üzerinden siyasi, baskı oluşturularak bir çok partiliyi disipline verdirmiş, kendisine muhalif olanları kin ve nefret siyasetinde partiden uzaklaştırmış veyahut istifa ettirmiştir.

Gerek kendi,gerekte yakın çevresiyle ve akıl hocaları KAYSIALTI ve KURUKAFA’ınıda desteğini alarak adeta sosyal medyada Troll örgütü kurmuş neredeyse muhalif yayınları beğenenleri de azarlar hale gelmiştir.

Yaklaşık  4 yıllık zamanda  partiden ve yönettiği belediyede birlik beraberlik bir yana kendi isteği ve çevresinin çabasıyla adeta  düşman siyasetiyle CHP’yi yok  etmeye yemin etmişcesine kin ve nefret siyasetlerine devam ediyorlar.

En son örneği partinin 40 yıllık emektarı eski meclis üyesi ve aday adaylığı döneminde Evrim KARAKOZ ile birlikte Özelm ÇERÇİOĞLU’unda yakın çalışma arkadaşı Murat YAKAR’ı aynı  gerekçeler ile hemde üçüncü sefer disipline göndererek  belli etmiştir.

Bilindiği üzere Murat YAKAR Avukat Erdal GÜNGÖR ile beraber, aynı zihniyet  ve maksat ile yaklaşık bir buçuk sene önce disipline verilmiş Murat YAKAR’ın ihracı ile Erdal GÜNGÖR’ünde kınamasıyla biten , İl disiplin kurulu süreci mahkeme kararıyla iptal edilmiş ve Murta YAKAR’ın üyeliği iade edilmişti.

Fakat  kin ve nefret siyasetinden ödün vermeyen Ömer GÜNEL yine aynı gerekçeler ve aynı imzalarla bu sefer ilçe ve il örgütlerini aşarak İl disiplin kurulana baş  vurmuş , il disiplin kurulunun dosyayı iade etmesi üzerine dahada hırslanan ikisi belediye  meclis üyesi diğer ikisi de belediye  çalışanı dört eki gençlik kolları başkanına  baskı ile yeniden imza attırarak Murat YAKAR’ı tekrar il disiplin kuruluna göndermiş  bu sefer kurduğu siyasi baskılarla , il disiplin kurulundan ihraç talebinde yüksek disiplin  kuruluna sevkini  sağlamıştır.

Disiplin ve ihraç süreci böyle devam ederken Cumhuriyet  halk partisi çevrelerinde de bu haksız ve hukuksuz entrikalar  ile dönen kişilerin çaba ve siyasi hırsları üzerinden işleyen , il disiplin kurullarının  yandaş ve akrabalardan kurulu olması sebebiyle siyasi baskılara maruz kalışına da ve keyfi uygulamalarına isyanda başlamış  durumda.

İl ve ilçe örgütlerinin bu pasif ve yanlı tutumuna karşı bir çok parti üyesi haklılığını aramak ve şikayetlerini dile getirmesi gerek hukuk yoluyla, gerek genel merkez yoluyla, çareler bulmaya çalışmakta.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı