Bölgesel Haberler

GERMENCİK BELEDİYESİ HAŞERELERLE MÜCADELEDE HIZ KESMİYOR

Germencik Belediyesi, aşırı sıcaklarla birlikte ilçe sakinlerinin haşere ve sinekten uzak bir yaz geçirmesi için başlattığı ilaçlama çalışmalarına hız verdi.

Germencik Belediyesi, aşırı sıcaklarla birlikte ilçe sakinlerinin haşere ve sinekten uzak bir yaz geçirmesi için başlattığı ilaçlama çalışmalarına hız verdi.

Ekipler, her gün ilçenin cadde ve sokaklarının yanı sıra, mahallelerde bulunan hayvan damlarını haşerelerin üreme kaynağı olan kanalları ilaçlıyor.

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın “Aşırı sıcaklara bağlı olarak artan haşerelere karşı ilçemizin tüm cadde ve sokaklarında ilaçlama çalışmaları yapıyoruz. Çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşılan alanları ve evleri, özellikle vatandaşımızın isteği doğrultusundahareket ederek sağlıklı üretim yapabilmeleri için ilaçlıyoruz. Ayrıca ilçemizde çöp konteynırları ve gübrelik alanlarda kalıcı ilaçlama uygulamalarını ekiplerimiz büyük bir titizlikleyapıyor. Yeşil alanlarda da ilaçlama çalışmalarına devam ediliyor. Bunun dışında ilçede karasinek popülasyonunun azaltılması amacıyla tüm parklara yol kenarlarına, bataklıklara, ev bahçeleri ve damlara, hayvan ahırlarına ilaçlama çalışmaları yapılıyor. ”dedi.

ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

İlaçlamalarla yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmenin mücadelesini verdiklerini dile getiren Başkan Akın, halk sağlığı ve üretimde hijyeniçin gerçekleştirilen ilaçlama çalışmalarının bundan sonraki süreçte de aralıksız devam ettirileceği bilgisini verdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı