GenelGündemKuşadası HaberleriSiyaset

DİBE ÇÖKÜŞ ( 3 )

ORTALIK İYİDEN İYİYE KARIŞTI...

 

Gün geçmiyor ki Kuşadası bir siyasi senaryo ile  uyanmasın. ve çalkantıyla devam etmesin. 

yenihaberkusadasi.com/chp-eski-yoneticisinden-meclis-uyelerine-cagri

 

Ömer GÜNEL ve ekibinin iş bilmez sansasyonel tavır ve hareketleri dibe çöküş hikayesinin yazıldığı günden bu zamanki tutarsız davranışları her gün tarafımıza haber niteliği taşıyan olayların  iletilmesine sebep oluyor.

Günlerdir kamuoyunda  konuşulan ve dillendirilen Ömer GÜNEL ile Büyükşehir arasındanaki çekişme iyice  gün yüzüne çıkmaya ve olaylar şekillenmeye başladı.

Tarafımızca yapılan son  analizde ( ve iletilen bilgilere göre ) Özellikle Fatma ÇANAKÇI’nın görevden alınması ve ardından Ergün POYRAZ’ın darp edilmesi olayı ile gün yüzüne  çıkan çarpık rant ilişkilerinin iyice bozulduğu ve tarafların birbirlerine alenen olmasa da  perde arkasından subluminal mesajlar verdiği dillendirilmekte.

Şöyle ki ;

30 Nisan 2022 tarihli  ve  Ömer GÜNEL’in finanse ettiği besbelli  olan  AYDINŞAFAK  gazetesindeki makaleye  göre açık ça belli olmasa da  Ömer GÜNEL’e  kumpas kurulduğu Ömer GÜNEL’in adeta bir  kumpas ve rant çetesiyle  mücadele ettiği yazılmakta.

Haberin devamında acıkça ve aleni yazılmasa da Fatma ÇANAKÇI’nın ZBT inşaatın ÇALLI FASULYESİ VE SÖKE  DENİLİNCE AKLA KİM GELİYORSA söylemi le beraber resmen Büyükşehir batı koordinatörü Fatih AKKENTLİ’yi hedef tahtasına oturtmak.

Devamında  ise Evrim Teorisi tutmaz sözleriyle Büyükşehir başkan vekili  ve Kuşadası belediye  meclis üyesi Evrim KARAKOZ hedef gösterilmiştir.

Bununla da yetinmeyen Ömer GÜNEL ve ekibi Kuşadası’nda  yerel medya mensubu olan ve aynı zamanda eski ilçe yöneticisi Nesim KARAMAN’ın   Selden kütük kapma yazısını paylaşarak Ömer GÜNEL sonrası senaryolarda adı geçen Evrim KARAKOZU’da Kuşadası’nda hedef tahtası haline getirmiştir.

Tabi bu hamlelere ve arkadan çevrilen oyunlara Büyükşehir’in cevabı gecikmedi,Yarın ki haberimizde detaylı olarak sunacağımız Büyükşehir’in cevaplarına girmeden evvel,bir  durum daha var ki  adeta Kuşadası Kamuoyununda  kimin eli kimin cebinde söyleminin tam da karşılığı cevabıdır.

Ömer GÜNEL  karşıtlığı ve muhalifliği  ile bilinen Ömer GÜNEL’in her şantaj ve  kumpas söyleminden sonra gözlerin çevrildiği daha düne kadar birbirlerine atacak kurşunları bulunmayan muhalif yerel gazeteci ile Ömer GÜNEL’in uzlaştığı ve bu uzlaşma sonunda ;Gazeteci  arkadaşımızın yaptığı ilk iki haberde Kuşadası belediyesini övmesi Büyükşehir  belediyesinde  yermesi sonucunda çarpık ilişkiler ve çekilen  kılıçlar iyice gün yüzüne  çıkmaya başladı.

BU DURUM

Ömer GÜNEL ve ekibi için  adeta sonun başlangıcının olduğu Büyükşehir’in ilişkilerini resmen  kesilmesi anlamını  taşıdığı bir daha  aday yapılmayacağı ve kalana görev süresinde devam  etmesi halinde de Ömer GÜNEL’in sürekli söylediği “Birlikte iş birliği içerisinde ve uyum içerisinde “ki  söylemlerinin  havada kalacağı siyasi çevrelerce  söylenmektedir.

YAZI DİZİMİZİN  DEVAMI YARIN SAAT 18.00’DE

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı