GenelGündemKuşadası HaberleriSiyaset

SULAR DURULMUYOR (3)

HERKES AYRI BİR FİLM, FIRILDAKLIK FİLM PEŞİNDELER

Her ne kadar 6 tutuklama ile bitmiş gibi görünen hayali mıcır ihalesi ve belediye yolsuzlukları üstü örtülmeye çalışılsa da ÖRT BAS ve görmezden gelinme Ömer GÜNEL ve Bülent TEZCAN ikilisinin eline yüzüne bulaşmaya devam ediyor.

Belediyenin ve CHP’nin bütün çabalarına rağmen bazı soruşturmaların devam ettiği ve mahkeme sürecininde bir çok yeni gelişmeye gebe olduğu da bilinmektedir.

Bu gelişmeler ve olacaklar doğrultusunda CHP’de öyle pazarlıklar , öyle kumpaslar dönüyor ki adeta ne fırtına diniyor,nede sular duruluyor.

Olayların gün yüzüne ilk çıktığı günlerde Ömer GÜNEL’in görevden alınma ihtimaline karşı ( BİZE GÖRE HALEN DEVAM ETMEKTE ) Bülent TEZCAN ve Ömer GÜNEL’in içinde bulunduğu gafletten faydalanan Büyükşehir ekibi ve çetesi bir Evrim teorisi yaratarak Evrim KARAKOZ’u belediye başkanı ilan etmiş, Büyükşehir’e yakın bazı kişi ve kaynaklar Evrim KARAKOZ’un belediye başkanlığı üzerinden planlar ve hesaplar yapmaya başlamışlardı.

Hatta ve hatta kaoslu ve fırtınalı havaları seven Bülent TEZCAN’ının hizipçi KAYSIALTI ekibi Seyfi Süvari SEYHAN üzerinden Evrim KARAKOZ ile bağlantıya geçmiş ve adeta Büyükşehire bağlılığınıda beyan etmişti.

Bununla da yetinmeyen HİZİPÇİ KAYSIALTI gurubu Mehmet GÜRBİLEK’ide bay-pas ederek ilçe yöneticileri ile parti binasından daha çok kaysı altında bir toplanmalarını sağlamıştı.

Fakat zaman geçtikçe ve süre uzadıkça kartlar yeniden karılmaya, planlar yeniden yapılmaya yeni senaryolar yazılmaya ve Kuşadası sokaklarında konuşulmaya başlandı.

Günler ve haftalar geçtikçe, İlçe başkanı Mehmet GÜRBİLEK’in kulladığı aynı formül ile Gürol TURAN’ın, bazı genç yöneticilerinin verdiği gaz ile Efe BERBEROĞLU’nun nereden çıktığı belli olmayan ve kimin desteğini alacağı muamma görünen Tibet ÖZER’in, bununla beraber KAYSIALTININ da verdiği gaz ile Mehmet SARIDEDEOĞLU ve Emre FAZLILAR’ın hatta ve hatta bu süreçte Ömer GÜNEL ile defalarca ters düştüğü söylenen ve bu ters düşmeleri günlerce Kuşadası kamuoyununda konuşlan örgütten de destek aldığı söylenen Seyfi S. Süvarinin ismi defalarca konuşuldu.

Fakat süre uzadıkça, olaylar değiştikçe işin şekli ve olayların rengi de değişmeye başladı.

Özellikle Bülen TEZCAN’ını son Kuşadası ve Aydın ziyareti ile işin rengi iyiden iyiye değişmeye başladı.

Büyükşehir ve Özlem ÇERÇİOĞLU’na bağlılığı ve sadakati ile bilinen ,gerek aday adaylığı döneminde gerekse de ,belediye meclis üyeliği boyunca Kuşadası halkı ile pek iyi ilişkiler kuramayan ve mıcır olayı ile kumpasın yakın arkadaşı ve ekip taşı olan Fatih AKKENTLİ üzerinden, mıcır olayının Büyükşehir’e dayandırılması Evrim KARAKOZU ismini şimdilik soğutucuya kaldırılmış gibi görünüyor.

Gerek Gürol TURHAN’ın gerekse de Efe BERBEROĞLU’ ve Tibet ÖZER’i kamuoyunda gerekli desteği görmemesi ve özellikle de ne Büyükşehir’e nede Bülent TEZCAN’a yakın olmamaları sebebiyle şimdilik ikinci plana itilmiş olsalar da olası istifa veyahut görevden alınma neticesinde özellikle Efe BERBEROĞLU ve Tibet ÖZER’in alt tan alttan çalışma yaptıkları bilinmektedir.

Son Bülent TEZCAN ziyareti ile KAYSIALTI’nın adeta prens ilan ettiği Emre FAZLILAR ismi konuşulsa da imar üzerinden ve Eşinin bankamatik memurluğunu gündeme gelmesinden dolayı KAYSIALTI ekibinin Mehmet SARIDEDEOĞLU’na yöneldiği , fakat SARIDEDEOĞLU’nun gerek CHP’li geçmişinin olmayışı gerekse de meclis üyesi olarak bir başarıya imza atmamış olması da Bülent TEZCAN’ınında KAYSIALTI’nında elini kolunu bağlar hale getirmiş durumdadır.

Mart 2019 yerel seçimlerinden sonra, önce belediye içerisinde İP’liler ile girdiği yarış ardından Fen işleri üzerinden Ömer GÜNEL ile ters düşmesi ve olaylar ortaya çıktığında önce Evrim KARAKOZ ile sonrada KAYSIALTI ekibi ve Bülent TEZCAN ile yakın ilişkiler kuran ve bunu da kamuoyundan saklamayarak adeta Ömer GÜNEL’e karşı isyan çıkarttığı söylenen Örgütçü yapısıyla bilinen Seyfi Seyhan SÜVARİ’ninde son yapılan operasyon sonrasında ismi içeri alınacaklar listesinde lanse edilmiş, Ne hikmetse de, Bülent TEZCAN’ın Ömer GÜNEL ile buluşması ve CHP ilçe örgütünü ziyaretinden sonra Kuşadası kamuoyunda operasyon ile alınacağı açık açık konuşulmaya başlanmıştır.

Özelikle Bülent TEZCAN’ın ziyaretinden hemen sonra Seyfi Seyhan SÜVARİ isminin bu denli yıpratılması da beraberinde bir çok dedikoduyu ve formülü gündeme getiriyor.

Kısacası CHP de Özlem ÇERÇİOĞLU, Bülent TEZCAN Ömer GÜNEL’inde olaylara dahil olmasıyla 10 bilinmeyenli denklem devam ediyor.

Cumhuriyet halk partisi ve Kuşadası belediyesinde ne sular duruluyor,nede fırtına diniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı