GenelGündemKuşadası HaberleriSiyaset

SULAR DURULMUYOR (2)

KUŞADASI CHP'DE KAZAN KAYNAMAYA DEVAM EDİYOR

     Daha önceki  haberlerimizde yazdığımız  gibi Kuşadası CHP’de  Bülent TEZCAN ve Ömer GÜNEL ikilisinin muhalefeti ile kazanlar kaynamaya devam ediyor.

 

Cumhuriyet  halk partisi ,sözde yurt dışı örgütlenmesinden sorumlu genel başkanı yardımcısı olmasına rağmen, Genel başkanın yurt dışı ( AMERİKA) gezisine dahil edilmeyişi ile dikkat çeken ve geçtiğimiz  15 gün boyunca adeta  Kuşadası’nda kamp kuran Bülent TEZCAN’nın Kuşadası  ve Aydın siyaseti üzerinden  gizli ve  kirli planları bir bir ortaya çıkmaya  başladı.

Genel başkanın  yurt dışı programı devam ederken adeta hamisi ve koruyu meleği olduğu Ömer GÜNEL’i korumak veya yaptıklarını saklamak üzere tatil günü olmasına rağmen Kuşadası ilçe  örgütünü ziyaret etmiş,

Ziyaretin hemen  öncesinde, gazetemiz tarafından yayınlanan gerçek belgeler üzerinden yaptığı yalan yanlış yorumlar yetmemiş olacak ki  CHP genel merkezinden genel başkan yardımcılarının azığıyla sanki CHP genel merkezi kendisi ile aynı fikirdeymiş, Ömer GÜNEL’e koruma kalkanı oluşturmuş gibi,

Ömer GÜNEL’in paralı körleşmişlerinin ve belediye medyasına haberler yaptırarak Kuşadası halkını ve aydın kamuoyununu yanıltmaya devam etmişlerdir.

CHP genel merkezi ile  ve  bir kaç genel başkan yardımcısıyla yaptığımız görüşmelerde, Bülent TEZCAN ve Ömer GÜNEL ikilisi tarafından yerel medyada çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı ve CHP genel merkezi tarafından Ömer GÜNEL’e bir koruma kalkanı oluşturulmadığı, tam  aksine Ömer GÜNEL’e genel merkez tarafından soğuk bakıldığı ve Bülent TEZCAN’ında  bu çıkan sansasyon haberler ve kuşkulu ihaleler neticesinde gerek Aydın siyasetinde gerek CHP genel merkezinde popiletesini ve güvenini iyiden iyiye kaybettiği de söylenmekte.

GELELİM GERÇEKLERE

Bütün bunlar olup biterken bunca yoğun program ve gündeme rağmen  Kuşadası ve Aydın da adeta kamp kuran Bülent TEZCAN’ınıda gerçek niyet  ve planları ortaya çıkmaya başladı.

Olası bir parti içi ön seçimde daha önce  iki defa kontenjan adayı olduğu için  kontenjandan ,aday olamayacağını bilen Bülent TEZCAN ön seçim için nabız yoklamış  ve Kuşadası belediye  başkanı Ömer GÜNEL haricinde hiç bir belediye  başkanı  ve ilçe örgütlerinden gerekli desteği ve güvenceyi alamamıştır.

Bir çok ilçe yöneticisi ile yaptığımız  görüşmelerde Bülent TEZCAN’ın güya tatil amacıyla geldiği ve yaklaşık 15 gün kaldığı,Aydın da ne belediye  başkanları  nede ile başkanlarıyla doğru düzgün görüşme dahi yapmadığıdır.

Bunun neticesinde de Bülent TEZCAN’ın gerek  genel merkez nezdinde gerekse de Aydın da  ön seçim yapılmaması için var gücüyle çalıştığı da söylenmektedir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı