GenelGündemKuşadası HaberleriSiyaset

PERSONELLERİN HAKLARI GASP EDİLİYOR.

BUNUN BAŞKA TÜRLÜ İZAH TARZI YOKTUR.

PERSONEL A.Ş VE BÖH KOMUTANI ÖMER GÜNEL’İ SIRTINDAN BIÇAKLIYOR.

 

Belediye  personellerinden gelen  ihbarlara göre,Üç yıl öncesinden maaşlarını Vakıfbank’tan almaya başladıklarında, banka her bir personel için  1.250.00 TL maaş promosyonu vermiş.

Personel  A.ş müdürü ve  Personellerden sorumlu Başkan yardımcısı BÖH Komutanı, bankanın personellere verdiği promosyonları  işçiye dağıtmak yerine kendi bünyelerinde ne yaptıkları belli olmayacak  şekilde tutup, işçiye  her altı ayda  216.00 Tl  çiklet veya çerez parası gibi ödeme yaparak su kurnazlığı yapıp  ve hala  ödenmemiş üç taksitleri kalmıştır.

Gelinen  Vakıfbank la yapılan sözleşmenin son aşamasında ise son zamanlarda ulusal basında sık sık gündeme gelen  bankaların kendi aralarında ki  tatlı rekabetten doğan,promosyon miktarını artıma  yarışından Kuşadası belediyesi de  bundan nemalanmak istemiştir.

Yapı Kredi bankasının vermiş olduğu promosyon teklif ise her bir personel için 9.000 TL olup anlaşma aşamasına gelindiği söylenmektedir.

Ancak burada ki sıkıntı Personel AŞ müdürü ile  birlikte Belediye personellerinden sorumlu BÖH komutanının bankaya gidip ” Siz personelin promosyonlarını hesaplarına değilde bizim şirketin hesabına yatırın  biz onlara veririz” demesinden sonra ortalık iyiden iyiye kızışıyor.

Bunu duyan BELEDİYE_İŞ SENDİKASI Aydın il başkanı Hidayet YAMAN Personel A.ş müdürü ile yaptığı görüşmede böyle bir şeyi kabul etmeyeceklerini söylemesinin ardından ortam iyiden iyiye geriliyor.

Burada belediyenin yapmak istediği şey  geçen üç yıl öncesindeki gibi toplu parayı almak ve yine eskisi gibi 6 ay dan aya  çerez parası gibi işçiye  ödemek olduğu söyleniyor.

Bunun üzerine tarafıma gelen bir çok telefon sonrası çarşı merkezinde belirli bir yerde  yüz yüze görüştüğümüz   3-4 personel aynen  şunu söylediler.

    ” Bizler alın terimizle kir pasak içerisinde sağlığımı hiçe sayarak çoluğumuza çocuğumuza ekmek götürebilmek için çalışan insanlarız. Bizim yasal hakkımız olan ve bir çok ödememizi de bankalardan gelecek olan promosyonlara göre ayarladığımız, hakkımızı böyle  alavere dalavere yaparak bizleri mağdur etmeye çalışan  her kim olursa olsun sessiz kalmayarak haklarımız arayacağız ,daha da olmazsa şayet  bu hakkımız elimizden alınmaya  çalışılırsa gerekirse Greve kadar  gideceğiz” dediler.

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı