GenelGündemKuşadası HaberleriSiyaset

TAKKE DÜŞTÜ KEL GÖRÜNDÜ

HALK UYANDI ARTIK HİÇ BİR ŞEYİ YEMİYOR

 ÇABALARINIZ VE ÇIRPINIŞLARINIZ BOŞA YAPMAYIN  LÜTFEN.

Haftalardır,hatta  aylardır süre gelen Mıcır ihalesi, Dayak, görevden alma, kumpas ve şantaj olaylarından sonra nihayet yetkili bir ağızdan açıklama geldi…

Olayların başladığı günlerde kendisine  ulaşarak konun gerçekliğini öğrenmeye çalıştığımız, röportaj ve soru sorma talebimizi, önce kabul edip sonra hukuki süreci bahane ederek, görüşme talebimizi geri çeviren Fatma ÇANAKÇI hanımefendi nihayet sosyal medya üzerinden konuştu…

Dün sosyal medya fenomeni hesabı Hıdır kedili  yaptığı açıklama da  750 bin ton Mıcır ve benzeri malzemenin alındığını  hala iddia edip, yeri konusunda da, Güzelçamlı da yeri belirlenen alana orman müdürlüğünden izin çıkmadığı  gerekçesiyle, Ticaret odasının bitişiğindeki hazine arazisinden malzemenin çıkarıldığını iddia etmiştir…

Bu iddia ile beraber kanaatimizce Fatma ÇANAKÇI hanımefendi adeta  yolsuzluğun  ispatı için davetiye  çıkartmış, kamuoyu nezdinde yeni soruların sorulması için gündem yaratmıştır.

Kulağımıza gelen veya kanaat getirdiğimiz başka  bir  konuda Fatma ÇANAKÇI hanımefendi ve  beraberinde görevden alınan ekibinin, bir  gün olayları bütün gerçekliği ile anlatacağı ve sonucunda herkesin zarar göreceği açıklamasıdır.

Gelelim  gerçeklere ;

Sayın  Fatma  ÇANAKÇI hanımefendi,  yaptığınız  açıklamada alım ihalesinin sadece Mıcırdan oluşmadığı, yol yapımı için kullanılacak bütün malzemeyi   hatta parke taşı ve benzeri malzemelerin yapımı içinde elde edilecek malzemenin bu ihale kapsamında temin edildiğini söylüyorsunuz…

PEKİ ;
Belediye ve sizler yaptığınız açıklamalarda toplamda 1.100.000  metrekare yol ve kaldırımdan söz ediyorsunuz, (Tabi doğruysa) peki bu malzeme buradan temin edildiyse verdiğiniz 42.000.000 ton luk yol ihalesi ne  oldu?

Milyonlarca liralık  doğrudan teminleriniz ve bunun dışında toplamda 190.000 ton olan benzeri   üç ihale  elde edilen malzeme ne oldu?

Bu alınan  malzemeler ve paralarla  değil 1.100.000 metrekare 11.100.000 metre kare benzeri  kaldırım ve yol yapılabilirdi…

Gelelim yer konusuna ;

Yer konusunda Ticaret odasının yanı tarafındaki tepeden bunca malzemenin elde edildiği iddia ediliyor.

Bizde SON NOKTA GAZETESİ  olarak Jeoloji, Maden Mühendisleri , İnşaat mühendisleri , Mütteahit firmalar, Nakliye firmaları ve benzer iş yapan maden ocakları iyi hesap bilen Mali Müşavirlerinizden  Kuşadası halkın dan yardım talep ediyoruz.

Ufacık sahadan binlerce ton malzeme alımı mümkün mü ?

Bu kadar malzemeyi neyle kırıp çıkarttınız ?

Hangi araçlarla nereye taşınız ?

Hangi çalışma sahasında ne tür bir makine  ile işlemden geçirip kullanılır hale getirdiniz ?

O hesap öyle değil, Siz anlatıyorsunuz ama biz yemiyoruz…

Bütün bu çalışmalar yapılırken Ne oldu da çalışma yöntem ve prensiplerinizi beğenmeyen Seyfi Seyhan SÜVARİ’yi görevden aldırma noktasına getirdiniz ?Ama  yiyemediniz.

Yaptığınız işler verdiğiniz ihaleler doğruysa, bir Başkan yardımcısıyla hemde Fen işlerinden sorumlu bir Başkan yardımcısıyla siz onu istifa ettirecek, o sizi görevden aldıracak kadar niye ileri gittiniz?

Defalarca sesli sesli ve kalabalık ortamlarda “Ben  Oğuzhan ve Seyfiyi tanımam, onlarda  kim ya” diyecek kadar pervasızlaştınız. Bilerek ve isteyerek Oğuzhan TURAN ve Seyfi Seyhan SÜVARİ’den gelen talep ve istekleri yapmadınız, yapılması istenilen işleri ötelediniz.

Sayın ÇANAKÇI, siz değil misiniz hem personelinize, hem çevrenize “Ben Ömer GÜNEL’den başkasını tanımam onun dışında hiç kimse üsttüm değildir” diyen?

Siz ve ekibiniz Oğuzhan TURAN, Seyfi Seyhan SÜVARİ  ve  Yusuf ATAK ile selamlaşmaz, muhatap dahi olmazken bu cüreti ve desteği kimden aldınız ?

Ama  şunu siz ve herkes iyi bilsin ki Kuşadası belediyesinde, Allah’tan Halk nezdinde  itibar gören,saygınlığı olan ve Güvenilen biri varsa oda Seyfi Seyhan SUVARİ’dir,belediyenin halk nezdinde herkesle yakın şekilde  iletişim kuran ve belediyenin hatalarını kapatmaya çalışan tek kişidir.Devam edelim.

Peki bunlar olurken BÖH Komutanı Özgür BATÇIOĞLU, Avrupa fatihi Volkan ALKIŞ, devşirme  CHP’li  Özgün LİMONCU’nun bir dediğini iki etmeyen siz değil misiniz ?

Defalarca sohbetlerinizde siyasete uzak olamadığınızı,  ailenizin ve sizin  sağ parti geleneğinden geldiğinizi, amcanız veya babanızın  İlçe başkanlığı  yaptığını söyleyen…

Aynı siz, Belediye içerisinde oluşan sağcılar ve solcular  kamplaşmasında bütün gücünüz, kuvvetiniz ve kudretiniz le (BELEDİYE BAŞKANI’NIN SAĞLADIĞI) Sağcılardan yana tavır almadınız mı?

Ferdi ZENGİN, Atilla YURSEVER ve Ertan SÖZMENER dışında kimi veya kimlerin işlerini görüp kolaylık  sağladınız?

Ve son bir  soru, siz anlattınız başkanınız öve öve de bitiremiyordu, ortada hiç bir şey yokken  görevden neden alındınız?

( HİÇ BİR ŞE YOKSADA MUTLAKA BİR ŞEY OLMUŞTUR)

O Kaz’ın ayağı  öyle değil, TAKKE DÜŞTÜ KEL GÖRÜNDÜ.

Herkesin malumu, kamuoyunun vicdanı her ne olduysa oldu, Maşa siz patronunuz Ömer GÜNEL…

Perde arkasında PARALEL ciler KUGİAD’cılar, KUSAVCILAR, KURU KAFACILAR ve MASONLAR var…

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı