GenelGündemKuşadası HaberleriSon Dakika

KUŞADASI BELEDİYESİ HUZUR EVİNDE YAŞLILAR ALLAHA EMANET

TAM İHTİYAÇ DUYULDUĞU ZAMANDA HEMŞİRE YOK

Edinilen bilgiye göre Kuşadası Belediyesinin kontrol ve denetiminde bulunan Huzur evinde  yaşlıların sağlığı  Allah’a  emanet edildi.

Uzun zamandır  sıkıntılardan Şikayetçi olan Huzur evi sakinleri   ihtiyaç duyulduğu  zamanda  bir hemşirenin olmamasından dertliler.

Daha önce  daimi kadrolu bir hemşirenin olduğu ve  (Corona virüs)  ortaya  çıktığı günden itibaren önce  Rapor ,daha sonrada izin  alarak Huzur evine gelmemesinin ardından, bir kaç kez değişik bir görevli hemşirenin sabah gelip  sadece ateş ölçüp gittiğini ve ölçülen  tansiyon ve şeker değerlerinin anormal olmasına rağmen ikinci bir kez kontrol dahi edilmediği konusunda tedirgin oldukları konusunda bilgiler  almaktayız.

Oysa tüm dünyanın ve  ülkemizin  içerisinde bulunduğu corona virüs ‘ünden dolayı böyle  devletin resmi kurumu bünyesinde barındırılan insanların,devamlı kontrol edilerek  sağlıklarına önem verilemesi gerektiği,Devlet erkanları her fırsatta dile getiriyorlar.

Bizlerde,Basın mensupları olarak  bizlere gelen  şikayetleri dile getirip,yetkililerin görevlilere konuyu takip etme konusunda gerekli talimatları vermelerini sağlamak olmuştur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı