GenelGündemKuşadası HaberleriSiyaset

DİKKAT BELEDİYE GÖÇÜYORRRRRR….!

BELEDİYEDE HAYAT GARANTİSİ YOKTUR.

 

Kuşadası’nı yönetemediğinizi defalarca söyledik ve söylemeye  devam edeceğiz.

Yönetemiyorsunuz  ; Çünkü, Kuşadası’nı yönetecek vizyona, kadroya, liyakat’a  sahip değilsiniz.

Yönetemiyorsunuz; Çünkü, Kuşadası’nı yönetmeye  niyetiniz, planınız, programınız ve  bütçeniz yok.

Bütün  gayretiniz  beş on  tane yandaşınıza  kıyak  geçmek, Bütün uğraşınız beş-on liyakatsıza makam ve mevki sağlamak.

04.07.2022 Tarihli meclis kararınızda, apaçık ortada , halkı yanıltmaya ve yalan söylemeye  devam ediyorsunuz,Kuşadası halkının  yerine  yandaş, ve taraftarlarınızın çıkarlarını koruyorsunuz.

04.07.2022 Tarihli meclis kararında, İzmir depreminden sonra binanın göçme tehlikesi olduğu gerekçesiyle Belediye binasının geçici olarak  başka  bir yere taşınması ve bina ile beraber bir düğün salonu ve gelin odası, evlendirme memuruna yer gibi bazı kiralanacak gayri menkuller için meclis kararı alıyorsunuz.

1- Yalan söylüyorsunuz. Çünkü son meclis kararına kadar İzmir depreminden ve binanın riskinden hiç söz etmediniz, Kaldı ki binanın göçme riski var ise neyi bekliyorsunuz  ?

Açıkça her gün yüzlerin insanın çalıştığı  ve Belediyeye binlerce vatandaşımızın girip çıktığı Belediyeyi riskli bina  ilan ediyorsunuz.

Peki, bu binanın bir risk raporu var mı ?  Ve dedikleriniz doğru ise bu kadar yoğun çalışan bir binanın  çökmesi veya  göçmesi halinde oluşacak can ve mal kaybının sorumlusu kimdir. ?

Eyyyy. ŞOVMEN belediye  başkanı, Makamınızın dahi  bulunduğu binayı belediye meclisinde resmi kayıtlara geçecek  şekilde riskli olduğunu  ilan ettiniz, ve  bunu  belediye meclisine  onaylattınız.

Sahi senin  ve ekibinin  görevi nedir ,ne  işe yararsınız  ve ne  iş yaparsınız ? onlarca mimar ve mühendis kadronuz yapı kontrol biriminiz fen işleriniz , adı rant ve  rüşvet sayfalarınızdan hiç düşmeyen  İmar müdürlüğünüze rağmen  riskli olan  ve yıkılma tehlikesi olan bir binada belediyeyi yönetmek nasıl bir şeydir, bunun izah edilir bir tarafı  var mı ?

Madem riskli  ve yıkılma tehlikesi olan binada yaşanılıp oturula biliniyorsa, neden riskli binaları  mühürleyip tahliye  ettiriyorsunuz. ? Vatandaşın suçu ve  günahı neydi,

Yalan söylüyorsunuz Çünkü ;

Düne kadar belediye  binasını Kent meydanı ve yeni hizmet binası yapmak üzere şah şahılı projelerle reklamlarla anlatıyordunuz, fakat, bu gün ne hikmetse ne kent meydanı  ne yeni hizmet binasının yapımından hiç söz etmiyorsunuz.

Toprak saha projesi sahil düzenlemesi, Campinova ve mars colony gibi hayali ve yalan  projelerinize bir yenisini eklediniz.

Madem böyle, onlarca esnafı hemde pandemi sürecinde metazori olarak yerin ettiniz ve etmeye  çalışıyorsunuz, bir  çok esnafımız zor şartlara rağmen altından kalkamayacağı masrafları yapmaya  ve zarlar etmeye  mahkum ettiniz. Bu mu Halkçılık, bu mu belediyecilik, bu mu insanlık ?

Bütün belediye  meclis üyelerine sesleniyoruz.

Siz öylesinemi  Belediye meclis üyesiminiz.?

Otur denilince oturulan, kalk denince kalkan İlk okul  talebelerimisiniz ?

Okuduğunu  anlamayan,anladığını  anlatamayan önüne gelen rapor ve yazıları, belediye meclisi gündem maddelerini incelemeyen öylesine meclis üyesiminiz. ?

NAM  OLSUN KAR OLMASIN DİYE’Mİ HİZMET EDİYORSUNUZ ?

Aksi olsaydı önünüze konulan rapor ve  gündem maddelerini inceler riskli ve göçme tehlikesi olan bir  binada hizmet verilmesine müsaade etmezdiniz.

Yalan söylüyorsunuz Çünkü ;

Daha  düne kadar Tariş arsasındaki binanın Büyükşehir belediyesi tarafından Kuşadası’na hediye  edildiğini, hatta  devir edileceğini söylemiştiniz. Hatta koskoca genel başkanı açılışa  kapalı olan yeri açılışa getirdiniz, Bu gün ise binanın yetersizliğinden söz ediyorsunuz, oysa Binanın toplam  7.000 metre kare olduğunu, kapalı otoparkı ve yeşil alanıyla beraber Kuşadası için hayli hayli yeterli olduğunu biliyoruz.

Haliyle  yönetemiyorsunuz, beceremiyorsunuz, liyakat ve yetenek  sahibi değilsiniz, Kabullenin ki Kuşadası’nı  uçurumun eşiğine getirdiniz.

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı