GenelKuşadası HaberleriSiyaset

KUŞADASI BELEDİYESİ (BÖH) KOMUTANINDAN İŞÇİYE AĞIR DARBE…

Kuşadası belediyesi ile,Belediye İş sendikası  arasında aylardır neticelendirilmeyen görüşmelerin sırrı ortaya  çıktı.

Bilindiği üzere Belediye ile BEL-İŞ arasında toplu iş sözleşmeleri görüşmeleri aylardır devam etmektedir.Kuşadası belediye  işçilerini adeta isyan noktasına getiren görüşmelerin Kuşadası belediyesi  adına  Personelden sorumlu Bşk.Yrd. sıfatıyla  Eski Emniyetçi  ve  Özel hareketçi Özgür BATÇIOĞLU  ile beraber Personel A.Ş Yönetiminin  katıldığı Belediye İş  sendikası adına BEL-İŞ Aydın şube başkanı Hidayet YAMAN beraber ve bazı işçi temsilcilerininde katıldığı tarafımıza iletilmiştir.

BEL-İŞ Aydın İl temsilcisi Hidayet YAMAN . yapmış olduğumuz görülme neticesinde Aydın Büyük şehir belediyesi dahil Kuşadası hariç tüm ilçelerde 2022 yılı  Toplu iş  sözleşmelerinin imzaladığı tarafımıza bildirmiştir.

Belediye işçileri arasında adeta  infiale sebep olan belirsizliğin nedeni olarak   Belediye Bşk.Yrd. Özgür BATÇIOĞLU Belediye  personeli  arasında diğer  isimi  (BÖH KOMUTANI) olan,Personel AŞ Başkanı Soner KAPLAN ve Personel AŞ genel müdürü aynı zamanda  FETÖ ‘dan halen tutuklu olan Erkan KARAASLAN’nın  eski ortağı,  Erman TAŞÇI sebep olarak  gösterilmektedir,hatta da bu kişilerin işçi  baş temsilciliği için Uğur ZEYBEK ismi üzerinden baskı kurdukları bunun da diğer İşçi temsilcileri arasında sıkıntı yarattğı  söylenmektedir.

Belediye ve Siyasi çevrelerce Belediye  Başkanına kumpas ve Belediye işçileri ile belediye yönetiminin arasının açma girişimi olduğu,zaten  kötü olan yönetim  ve  işçi ilişkilerinin daha da kötüleşeceği hatta ve hatta da Grev kararı bile alınabileceği,bunun sonuncunda da ,Belediye başkanının tekrar aday gösterilmeyeceği,konunun Ülke (Ulusal Basına) yansıyacağı ,bu durumda Belediye  yönetiminin ciddi anlamda yıpratılacağı tarafımıza gelen  bilgiler dahilindedir.

Sebebini  anlamamakla  beraber Ömer GÜNEL’e  yakınlığı ile bilinen bu ekip’in böyle  bir  kumpas  içerisinde  bulunması  tarafımızdan araştırılıyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı