Genel

KUŞADASI’NIN GURURU TUANA F. KARACA

YETER Kİ İÇİNDE OKUMA DUYGUSU OLSUN

KUŞADASI’NDA 1.Cİ TÜRKİYE GENELİNDE İLK 8.000 İÇERİSİNDE.

 

2022-2023  ÖSYM Eğitim yılı için sınava girerek öncelikle Babasının ,Annesinin ve Kardeşlerinin almış olduğu  puanla  449.48743 puanla  yüzünü güldürerek sevince boğan Tuana F.KARACA ,Kuşadası’nda da  ilk birinci olarak  halkın gözünde başarısıyla tebrik mesajlarına boğuldu.

Tuana F.KARACA, bir ailenin üç çocuğundan ilki olan,tek bir maaşlı  babanın ve ev hanımı olan bir annenin evladıdır. Orta ve Lise 12.Sınıfa kadar  Derici Gürbüz Lisesinde devam eden son 12. sınıfı da  dışarıdan  okuyarak eğitimini tamamlayarak  hiç bir  Dershane eğitimi almadan evde kardeşleri ile birlikte dersine çalışan ve aynı zamanda da ev işlerinde Annesine yardımcı olarak kendisini ÖSYM’ye  hazırladı.

Evlatlarına karşı özverili davranış  sergileyen Anne ve Babayı görerek  kardeşleri ile birlikte kendisini derse verip hırs yaparak girmiş olduğu  sınavdan alnının akı ile  Kuşadası’nda  1.ci  Türkiye genelinde de ilk  8.000 içerisinde yer alarak 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümünü hak ederek kazanmıştır.

SONNOKTA GAZETESİ olarak Tuana F.KARACA iel birlikte  başarı elde eden tüm öğrencileri kutlar,arkadan gelen öğrencileri de örnek almalarını tavsiye  ederiz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı