AsayişSon Dakika

Kuşadası Emniyeti Kredi Kartı Dolandırıcılarına Göz Açtırmadı

Sezonun açılması ile birlikte artış gösteren kredi kartı hırsızlığı ve dolandırıcılığına Kuşadası Emniyeti dur dedi.

30.04.2019 günü bir sahis kayıp etmiş veya çalınmış olabileceği kredi kartından bilgisi ve rızası dışında 12 ayrı işlem yapılarak toplam 1237 TL alışveriş yapıldığını belirterek şikayette bulunmuştur.

Bunun üzerine Kuşadası ilçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri suçlu veya suçluları yakalamak amacıyla çalışma başlatmışlardır.

Karttan yapılan harcamalarla olarak hesap ekserleri incenmiş, alış veriş yapılan yerler ile para çekilen ATM ler tespit edilmiştir. Bahse konu yerler de bulunan güvenlik kameraları, mobese kameraları ve ATM lerin güvenlik kameralarından oluşan yaklaşık 50 saatlik titiz kamera incelemesi sonucu şahısların İ. A., D. Ç. ve M. E. isimli şahıslar olduğu tespit edilmiştir.

Şahısları yakalamak amacıyla başlatılan çalışmalar sonucu şahısların Soğucak Kavşağında bulunan bir evde bulundukları tespit edilerek eve düzenlenen operasyonla yakalanarak gözaltına alınmışlardır.

Şahıslar Emniyetteki işlemlerinin ardından adlı makamlara sevk edilmiş, çıkarıldıklari mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişlerdir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı