GenelGündemKuşadası HaberleriYaşam

KAHRAMANLAR CADDESİ ESNAFI VE MALİKLERİ KAN AĞLIYOR…!!!

BELEDİYENİN KEYFİ MUAMELESİ ESNAFLARI VE CADDE ÜZERİNDE OTURAN MALİKLERİ ÇİLEDEN ÇIKARTTI

BELEDİYE KAHRAMANLAR CADDESİNİ                                                  ( SEANS ANATOLİA’YA )  TAHSİS ETMİŞ.

Kuşadası’nda kahramanlar caddesi üzerinde bulunan esnaf ,Belediyenin duyarsız,kişiye özel uygulamasından artık  kepeng kapatma noktasına geldi.

Esnaflardan gelen bir telefon üzerine  yanlarına gittiğimizde  bir dokunduk bin ah  işittik. Cadde üzerinde  bulunan bir çok esnafla yaptığımız görüşmede hepsi aynı konudan muzdalip olduklarını dile getirdiler.

Esnaflardan edinilen bilgiye  göre,Sezonun başlamasından itibaren caddenin ilk giriş yerinde karşılıklı iki restoranın sahibi olan  (Şefik SÖZER)’e ait SEANS ANATOLİA isimli restoranın yola attıkları  masalardan, Yayaların caddeye  girişlerini tamamen kapatmasından dolayı tamamen mağdur durumda olduklarını ifade ettiler.

Şefik SÖZER iş yerinde Belediyenin diğer esnaflara olduğu gibi kendisine de tanınan ve işaretlenen yerin dışına çok çok daha fazla çıkıp ihlal  etmesinden dolayı,bu konuyu esnaflar bir çok kez gerek yazılı gerekse de sözlü olarak Belediye  başkanı  ve  diğer yetkililere iletmesine rağmen hala bildiğini okuyup cadde üzerinde bulunan  diğer esnafların müşterilerinin geçmesine engel  oluyor.

Ayrıca, yine cadde üzerinde  ikamet eden vatandaşların evlerine geçişlerinde zorlandıkları,en önemlisi ise de  orada oturan birnin rahatsızlanmasından dolayı  caddeye giren Ambulansın geçişinin engellemesi de tamamen insanları çileden çıkartmış durumda.

Bir defasında  ŞOVMEN Belediye başkanı caddeden geçerken,vatandaşların konuyu aktarmasından sonra,ŞOVMEN o işyerine gidip iş yeri sahibi  Şefik SÖZER ile karşılıklı bir çay içmenin dışında  hiç bir  gelişmenin olmadığını söylediler.

Yine ciddi bir  iddia da  şöyle ; Şefik  SÖZER’in  Anneannesinden kalan bir  evin KEGEV’e yapmış olduğu bağışın karşılığı olarak belediyenin kendisine  bu hakkı tanıdığını söylenmekte.

Genel olarak  orada bulunan ve esnaf ve maliklerin ortak düşünceleri ise “Şayet Belediye buraya  acil bir  çözüm bulmazsa ve haklarımızı savunmazsa ya kepenklerimizi kapatacağız veya  Valiliğe kadar  yürüyeceğiz” dediler.   

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı