GenelGündemKuşadası HaberleriSiyaset

FİYASKOOOO…!

İSTİKRARSIZLIKLAR PEŞ PEŞE GELİYOR.

Gürbilek  ve  Günel’den bir  fiyasko daha.

 

Bilindiği üzere dün Kuşadası kapalı pazar yerinde ki düğün salonunda sözde genişletilmiş örgüt  toplantısı yapıldı. Fakat  son aylarda panik halinde olan İlçe başkanı ve Belediye yönetimi gene faka bastı.

Şöyleki ,

Toplantı saati bile önce 16.30, sonra  İl başkanını rica minnet ile davet  etmelerinin ardından toplantı saatini 16.00 çekiyorlar.

Daha  sonra gene katılımın düşük olacağını ve bir  sonuç elde edemeyeceklerini bilindiğinden toplantıya saatler kala  bu sefer,Millet vekili davet ediliyor.

Bu da gösteriyor ki hiç bir  organizasyon hazırlık yapılmadan panik halinde alınmış kararlar  sonuncunda oluyor.

,Gelelim toplantıya ;

Çok az partilinin Millet vekili ve İ başkanın da parti yönetimi le beraber, bazı belediye  yöneticileri beraber toplantı salonuna saat 16.00’da  geliyor.

Salonda ki katılım  azlığını gören,İlçe ve Belediye yönetiminin yardımına ARYA,Temizlik işleri müdürlüğü ve Güvercin masa yetişiyor.

Toplam 300 kişinin bulunduğu toplantıda 100’den fazla çalışan,100’e yakın ilçe yöneticileri kadın kolları,ve gençlik kolları  yöneticileri katılıyor, yaklaşık 30-40  kişi de Belediye yönetim kademesi ve yakın çalışanları hesaplandığında sade üye sayısının 50-60 civarında olduğu bu yüzden de toplantının bir saat gecikmeli başlatıldığı görülüyor.

Toplantıya,her nedense belediye  başkanı’da (BU TOPLANTININ ESAS AMACI ONU KURTARMA OPERASYONU) bir saat gecikmeli geliyor.

Hiç bir  üye ile selamlaşmadan sadce protokolle selamlaşarak morali bozuk bir şekilde katılıyor.Ne toplantının  nede Belediye başkanının gecikmesiyle ilgili en ufak bir açıklama yapılmıyor.

Sözde  Teşkilat dayanışması ve sorunların  konuşulması gereken toplantı,haliyle Ömer GÜNEL’i kurtarma ve CHP mitingine dönüşüyor.

Sırasıyla İlçe başkanı,İl başkanı ve  millet vekilinin konuşmalarından sonra zaten salonun  yarısı boşaldıktan sonra,yerel yönetim çalışmaları adı altında Belediye  başkanına söz veriliyor,Belediye başkanı adeta  aynı nakaratları sayarak  şantaj,kumpas hizmet  yolculuğu,Kuşadası’nın çıkarlarını korumak anlım Ak yüzüm pak  diyerek 1.000.000 Metrekare yol 100.000.000 artı gelir,Belediyeyi enkaz devraldığı ARYA’ya  milyonluk  değrr kattığını  söyleyerek orada kalan yandaşlara bol bol alkışlatılıyor.

Gelelim esas soruna ;

Genişletilmiş teşkilat toplantılarının esas amacı,güncel sorunları konuşmak,öz eleştiride bulunmak üyelere söz hakkı vermek,bir nevi hesap sormak.

Oysa  dünkü toplantıda hesap sorabilecek hiç bir muhalif veya  sorunu olan kimse toplantıya katılmamıştır.Orada bulunan hiç birisi iyi dilek ve temenniler hariç ciddi bir sorun dile getirmemiştir.

Zaten toplantıya katılanlar arasında Ömer GÜNEL yandaşları  rant ve ihaleciler yok. Konserci,İsrafçı,Çalgıcı ve Çengiciler yok,BÖH komutanı ve TİM’i arka odalarda saklanıyor,hal böyle olunca göstermelik ve önem ve anlamı olmayan toplantı sessizce başlayıp,sessizce bitiyor.

Aksi halde olsaydı,CHP üyeleri ve örgütünün  bu Belediye ve İlçe yönetimine güveni olsaydı,Şu sorulr sorulurdu,ve cevap beklenirdi ;

(ÖRGÜT SORMADI BİZ SORALIM)

1-  42.MİLYONLUK YOL VE ASFALT İHALESİNİ

2-  950.BİN TONLUK  MICIRI

3-  11.MİLYONLUK PEYZAJ ÇALIŞMASINI

4-   PERSONEL  SÖZLEŞMELERİNİN NEDEN GECİKTİRİLDİĞİ VE ALTINDA Kİ GERÇEĞİ

5-  GELİR ARTIRDIM DERKEN,BELEDİYE MÜLKLERİNİN KİMLERE PEŞKEŞ ÇEKİLDİĞİ TÜM BU OLANLARA ( MEHMET GÜRBİLEK’İN SUSKUNLUĞUNU;)

6-  CHP ÖRGÜTÜNÜN BUNCA NİTELİKLİ VE EMEKTAR KADROLARI VARKEN BELEDİYENİN DEFŞİRME VE LEJYONERLERLE NİYE YÖNETİLDİĞİ,

7- PARALI KALEMŞÖRLERİNE (DIŞ BASIN)HABERLERİN DOĞRULUĞUNU.

8- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE GERÇEK İLİŞKİLERİNİ

9-  BU OLUMSUZLUKLARLA BERABER HERHANGİ BİR  HUKUKSAL GİRİŞİMİNİN OLUP OLMADIĞINI

10-BUNCA İMAR RANT VE OLUMSUZLUKLARINI VATANDAŞIN İSYANINI.

11- LEJYONERLERİNİN VE DEFŞİRMELERİNİN CUMHURİYET  HALK PARTİSİNE KUŞADASI HALKI’NA AYDİYATI VE SADAKATI  ELBET SORULUR ,ELBETTE SORGULANIRDI.

Şimdi bozacı Şıracı misali kendin çal kendin oyna,hep aynı Nakarat anlat anlat.

 

HAYDİ HEP BERABER ISLIK ÇALALIM…’  

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı