GenelGündemKuşadası HaberleriÖZEL HABERSiyaset

İMAR SİHİRBAZLARI

Kuşadası tarihi  böyle rant böyle talan görmedi.

https://slkhaber.com/usulsuz-imarlarla-milyarlik-rant/

Mıcır, KUSAV, Kültür işleri destek hizmetleri, araç ihaleleri,Dijital faturalar derken  müfettiş raporlarıyla  İmar vurgun ve yolsuzlukları gün yüzüne çıkmaya başladı.

Başında  imar sihirbazı lakaplı Ahmet TAŞKAN’ın bulunduğu belediye başkan yardımcısı olarak ta KIRMIZI NOKTALI Oğuzhan TURAN’ın   görevlendirildiği belediye  rant ve imar işlerinde ciğer adeta  kuzuya teslim edilmiş durumda.

Dün bazı  müteahhitlere tanınan imtiyazlara değinmiştik. Fakat bazı müteahhit ve firmalara öyle imtiyazlar tanınmış ki bu kadarına pes dedirtecek cinsten.

Örneğin Türkmen mahallesi 2474 Ada 2 Parsel belediye  imar  planlarında açıkça belli olmasına rağmen parsel ayrım çizgisi ile parselin bir  bölümü iki kat , bir bölümünde 4 kat olması  bunu görmezden gelerek tamamında 4 kat yapılaşmaya göz  yumulmuştur.

Her zaman yapıldığı gibi  plan kotlarıyla oynanıp depoların açığa çıkmasını  sağlayarak adeta iki kat olması gereken yerlere de  5 kat yapılaşma  izni sağlanmıştır.

Fakir ,fukara, gariban talep ettiğinde 18.Madde diye direten belediye  rant müdürlüğü  imtiyazlı ve öncelikli müteahhitler olunca bunu  görmezden gelip, hem kamuya terk edilecek alanları eksik terk ettirmiş  hem de başka parsellerden alınması gereken zorunlu terkleri de kamulaştırma bedeli çıkartarak Kuşadası Belediyesinin Milyonlarca lira zarar  uğratmıştır.

Bununla da yetinmeyen   Belediye rant ve imar müdürlüğü  hem sığınak yönetmeliklerine aykırı projeye izin vermiş, hem de  belediyenin alması gereken harçları eksik almıştır.

Vallahi de  pes billahi de  pes Tallahi de pes.

El insaf el vicdan el ahlak.

Hem bu kadar kıyak yapıp milyonlarca lira rant sağlayacaksınız hem fakir fukaranın garip guraba’ nın  hakkına adeta tecavüz edip 3-5 kuruşluk  ruhsat harcını  eksik alacaksınız.

Orada oturacak olan vatandaşın deprem,salgın hastalık ve savaş anında sığınması gereken zaten mevcut kanunlarla bile hiç bir  işlevi olmayan küçücük sığınak alanlarına göz  dikeceksiniz.

 

Ve buna da biz rant rüşvet yolsuzluk çıkar ilişkilerine girmiyoruz diyeceksiniz. Bu kadar büyük hatalar ve imtiyazlar sehven yapılamaz .

Bu kadar göz yumulmayı hiç bir memur tek başına beceremez.

Bizim vicdanımızla buna emir verenler  ve hata ile yapıldığı iddia edilse de  gariban memurun kimin ve kimler tarafından hataya zorlandığı ortadadır.

Tarafımıza gelen bilgi ve  iddiaya   göre bu pafta ve parselin projeleri ve pazarlığı  bir başkan yardımcısının makam odasında yapıldığı o projeler dahil  makam odasında onaydan geçirildiği milyon liralık dairelerin pazarlığının da  cüzi ve komik rakamlara yapıldığı söylenmektedir.

Yakın komşuya ait pafta ve parsellere aynı imtiyazların tanınıp tanınmadığını araştırıyoruz.

Bunun adı  rantdan ve çıkardan öte düpedüz hırsızlıktır değil midir ?

Kuşadası muhalefetine ve AKP İlçe başkanına sesleniyoruz.

Bu kadar olumsuzluğa bir itirazınız ve açmış olduğunuz dava var mı ?

Meydanı boş bulduklarında ve hoşuna giden olaylar olduğunda, sosyal medyalarda çarşaf çarşaf cevaplar yazan Seyfi Seyhan SÜVARİ, Oğuzhan TURAN, Ömer GÜNEL, Tibet ÖZER, Mehmet GÜRBİLEK, Ali GENÇ, Ahmet TAŞKAN, EGE DEKOR İNŞAAT ve hepsinin akıl hocası Levent KÖYLÜ sorularımıza ve müfettiş raporlarına diyebilecek bir şeyiniz var mı ?

Bu anlatılanların hepsi doğrumudur?

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Kapalı