GenelGündemKuşadası HaberleriSiyaset

AR YA – AR YA AHHHHH AR YA

NE ASANSÖR'MÜŞ BE İNEN BİNEN BELLİ DEĞİL.

Deştikçe  pisliğiniz araştırdıkça kirli çamaşırlarınız ortaya seriliyor.

Kuşadası Belediyesi  ve ŞOVMEN belediye başkanının  Kuşadası’nı parsel parsel satması ve peşkeş çekilmesi artık bilinen bir gerçek ve ayyuka çıkmış olsa da her duyduğumuz ve araştırdığımız yeni gelişmede dudaklarımızı uçuklatacak Milyon liraların nasıl savrulduğunu görüyoruz.

Gündem den düşmeyen ve niye açıldığı belli olmayan fakat Jet sosyetenin ve kankilerin uğrak mekanı olan  ASANSÖR’ün altındaki  gerçek ortaya çıktı.

Tamı tamına  8.000 000 (Sekiz milyon) TL;

Yaptığımız araştırmaya göre Büyükşehir’den sosyal tesis olarak  işletilmek üzere yapılan tesis  daha sonra Ankara’dan gelen ÜMİT KÖY balıkçısına veriliyor.

Tabi ki i yeri ve konumu itibarıyla iş yapması  pek mümkün olmayan işletmeyi ve siyasetçilerin balıkçısı olan işletmeciyi kurtarmak her zamanki gibi Kuşadası halkının parasıyla ŞOVMEN ve SÜPERMEN lakaplı blediye  başkanımıza düşüyor.

ŞOVMEN, Büyükşehir’den aldığı talimatla  siyasetçilerin balıkçısını kurtarmak üzere Tamı tamına Sekiz milyon harcadı.

Güya işletmeci yeri devir etmek için AR YA’dan 6.000.000.( Altı milyon) TL nakit para alıyor. Yaklaşık   2.000.000. ( iki milyon ) Tl’nin de mekanın açılışına ve diğer  masraflara  gidiyor.

Bir diğer iddia Balıkçıya ödenen 6.000.000. ( Altı milyon ) Tl’nin  Bahçecik Boğazında arsası olan ünlü bir otelci tarafından 3.000.000.(Üç milyon ) TL’sini  AR YA üzerinden resmi olarak ödendiği geriye kalan 3.000.000. ( Üç milyon ) Tl’nin de bazı sponsor müteahhitler tarafından el altından verildiği söylenmektedir.

Diğer sponsorları da araştırmaya devam ediyoruz.

Şimdi Kuşadası kamuoyu adına  soruyoruz ;

Kuşadası belediyesi ve AR YA Balıkçımıdır ?

Batan her arkadaşınızı ve yandaşını zı  kurtarmak Kuşadası halkının görevi midir ?

Bu sponsor Müteahhitlere  ve imar rantçılarına nasıl kıyaklar yapıyorsunuz ki Milyonlar havalarda uçuşuyor ?

KUSAV’a bunlar Sponsor, ASANSÖR’e bunlar sponsor, Belediyenin mobil hizmet aracına bunlar Sponsor,İmarda ki personelin doğum gününden tutunda çocuklarının  sünnet törenine kadar bunlar sponsor.

Böylesi rant ve savurganlık, böylesi israf tarihte görülmemiş. Kuşadası sizleri seçmekle bazı şeyleri hak etmiş olsa da bu kadarını asla ve asla hak etmedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı