AydınBölgesel HaberlerGenel

AYDIN SANAYİ ODASI YÖNETİMİNDEN BÜYÜK ŞEHİR BAŞKANI ÇERÇİOĞLU’NA ZİYARET

Aydın Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu’nu makamında ziyaret etti.

 

Ziyarete Meclis Başkanı Gökhan Maraş, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Merve Alpargun Altıntaş ve Sinan Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Ufuk Dursun, Nuri Önel, Mehmet Küçük ve Okan Yıldız katılım gösterdiler.

Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin 31 Mart Yerel Seçimleri sonucunda tekrar Büyükşehir Belediye Başkanı olan Çerçioğlu’nu tebrik ederek tüm Aydın ili için hayırlı olmasını temenni etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu, tüm hükümetler zamanında ekonomik olarak en çok zorluğu hep sanayicilerin çektiğini ve hem yatırım yapıp hem de devletten yeterli desteği alamadığını söyledi. Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak ekonomik kalkınmanın sanayiciler ile başlayacağını bildiklerini söyleyen Başkan Çerçioğlu ellerinden gelen her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getirdi.

Planlı bir gelişmenin anahtarının organize sanayi bölgeleri olduğunu söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Şahin, Yatırımcıların bu bölgelere çekilmesinin öneminden bahsederek şu ana kadar Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak özellikle Organize Sanayi Bölgelerine yaptıkları katkılar nedeniyle kendilerine teşekkür ettiklerini ve Sanayi Odası ve Büyükşehir Belediyesi’nin el ele vererek Aydınlılara iş ve aş sağlamaya devam edeceğini söyledi.

Aydın Büyükşehir belediyesi tarafından AYSO Yönetim Kurulu üyelerine, Organize Sanayi Bölgelerinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilerek aşağıdaki hususlar dile getirildi

 

Ortaklar OSB’nin Gümüşköy Mahallesi ile ortak kullandığı giriş yolu 22 metre genişletilerek, Ortaklar – Söke Karayolundan Naipli Çayı köprüsüne kadar çift şerit geliş – gidiş hattı olmak üzere 650 metre uzunluğundaki yolun sıcak asfalt kaplaması Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmıştır.

Ortaklar OSB’nin Ortaklar – Söke Karayoluna bağlanılan kısmına akıllı kavşak sistemi yapımı devam etmektedir.

Ortaklar OSB’nin teknik hizmet alanına OSB’de çıkabilecek yangınlara erken müdahale etmek amaçlı 1 araçlık İtfaiye Müfrezesi kurulması için çalışmalar devam etmektedir.

Ortaklar OSB’nin park peyzaj düzenlemelerinde 10 kamyon beton parke temini Aydın BŞB tarafından yapılmıştır.

2016 yılında Astim OSB girişinin trafiğini düzenlemek amacıyla 24.650.000 tl maliyetle 1 km uzunluğunda Astim köprülü kavşağı yapımı işi tamamlanmış, Astim OSB ve tüm aydının hizmetine sunulmuştur.

2015 yılında Astim OSB ana ulaşım yolu olan havaalanı bulvarında yol yapım çalışmaları gerçekleştirilmiş, 2400 metre yolda sıcak asfalt kaplama yapılmıştır.

Astim OSB sınırları içinde yapılan protokolle şimdiye kadar 317.000 metreküp hafriyat dolgusu yapılarak sanayi parselleri oluşturulmuştur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: