GenelGündemKuşadası HaberleriÖZEL HABERSiyaset

HERKESE BARDAK TA ŞAKİR’E DUBLE ..

NE ŞAKİRMİŞSİN BEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!

NE ŞAKİRMİŞSİN BEEEEE… (2)

Aylardır ve haftalarca gündeme getirdiğimiz Kuşadası Belediyesindeki imar yolsuzlukları, bir bir müfettiş raporlarıyla birlikte  ortaya çıkmaya başladı.

Şimdilik bir kaç tanınmış müteahhitte ait bazı pafta ve parsellerde imara aykırı haller tespit edilmiş olsa da, bunun en çarpıcı ve göze batanı olarak EVİZ YAPI’ya ait Türkmen mahallesi 2616 ada 1 parseldeki kanunsuz yapılaşma olduğu gözlendi.

Yaklaşık üç yıldır Altın Güvercin, KUSAV konserleri ve Kuşadası Spor gibi  belediye ile iltisaklı her iş ve organizasyonun, ana sponsoru olan defalarca yazdığımız ve sebebini sorduğumuz sorulara hukuk önünde hesaplaşacağız  tehdidi ile cevap veren Şakir EVİZ’in, hukuk önünde hesap soramadığı gibi kaçamak  cevaplar vermesinin de nedeni gün yüzüne çıktıııı…!!!

Daha önceki haberlerimizde  Kuşadası Belediyesi imar  planlarında açıkça üç kat ve emsal 0.75 olarak görünen, fakat yerindeki uygulamada çıplak gözle de görüleceği gibi dört kat ve fazlası yapılan, daha önce de belirttiğimiz gibi arazi kotlarıyla açık seçik oynandığı, üç kat yerine dört kat yapılaşmaya müsaade edildiği, yaklaşık 20 bloktan oluşan arazide 20’den fazla  daire haksız kazanç sağlandığı da belgelendi.

Takın çevresinde bulunan ve bakanlıktan satın aldığını beyan ettiği diğer pafta ve parsellerde benzer uygulamaların yapılabileceği de söylenmekte.

Daha önceki haberlerimizde belediye’den çok memur ve  amirin açılışına katıldığı sitede, bir belediye başkan yardımcısı’nın da (KIRMIZI NOKTALI) daire sahibi olduğu ve oturmaya başladığı da bilinmekte.

SORUYORUZ;

Her ne kadar bakanlık’tan  satın alınmış olsa da, ruhsat aşamasında Kuşadası Belediyesi’nin dahili var mıdır ?

Proje çizimleri Kuşadası Belediyesi, meclis üyesi ve imar komisyonu tarafından mı yapılmıştır?

KUSAV’a yapılan yüklü bağışların ve Altın Güvercin’de ki ana sponsorlukların sebebi bahsi geçen pafta ve parseldeki yapılaşma mıdır?

Bahsi  geçen başkan yardımcısı dışında, bu parselde oturan ya da hak sahibi belediye yetkilisi var mıdır?

Fazladan yapılmasına müsaade edilen 40 daire için  5 dairenin hibe edildiği “Heba” edildiği, bu konunun gerçekliği ne kadar doğrudur?

Bütün sülalesinin muhafazakar olduğu bilinmesine rağmen, devlet kurumları ve AKP’ye  yakınlığına rağmen, CHP’ye parti üyeliği ve bazı CHP’lilerde akrabalık ilişkileri nedir?

Meydanı boş bulduklarında ve hoşuna giden olaylar  olduğunda, sosyal medyalarda boy boy cevaplar yazan Seyfi Seyhan SÜVARİ,  Oğuzhan TURAN, Ömer GÜNEL, Tibet ÖZER, Mehmet GÜRBİLEK, Ali GENÇ, Ahmet TAŞKAN, Şakir EVİZ ve hepsinin akıl hocası Levent KÖYLÜ sorularımıza ve müfettiş raporlarına diyebilecek bir şeyiniz var mı, Bu anlatılanların hepsi doğrumudur?

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Kapalı