GenelGündemKuşadası HaberleriSiyaset

AZ DA OLSA YÜZÜNÜZ KIZARIR MI ACABA…?

HER YER UTANÇ TABLOSU.

KUSAV  PARA KAZANSIN DİYE TÜM  İMKANLAR  SEFERBER OLUYOR ,VATANDAŞA GELİNCE PARA YOK DENİLİYOR.

 

Yiyip içmeden iyi anlayan burjuvazinin önde gelen ismi, yürümeye mecali kalmamış haliyle, hallerine şifa olmaya gelmiş Kuşadamıza.

Hoş gelmişler sefa getirmişler amma ve lakin boş gelmişler, Ayhan Sicimoğlu Kuşadamızın oldum olası var olan güzelliklerinin önünde, tarihi dokusunu da öne atarak konuşuyor, konuşuyor da boş konuşuyor.

Amman yanlış anlaşılmasın, ne sokak festivaline karşı, nede yapılan tanıtım etkinliklerine karşı duruşum vardır.

Turizmden beslenen hemde adını Dünyaya Altın Güvercinle duyurmuş bir İlçede yaşayan bir kişi için, yapılan tanıtım etkinliklerine karşı çıkmamız söz konusu bile değildir.

Kuşadası deyince aklımıza sadece iki meydan bir kale birde liman geliyorsa o çoook eskidendi, Kuşadası sahilden bakarsak Güzelçamlı’dan Millipark’a kadar uzanan geniş bir alan.

Biraz arka sokaklara çıkınca Belediyemizin hizmette ne kadar geride kaldığının gerçek yüzüyle karşılaşıyorsunuz.

Burada yaşanan alt yapı eksiklikleri, beton yığınına dönen o güzelim bahçelerin kayboluşuyla, şımarık mütevazilik ten uzak villalarla karşılaşıyorsunuz.

İsteriz ki, sokak festivallerimiz Kuşadamızın her yerine yayılsın, iki sokak bir caddeye sığdırdığınız festival maalesef esnafın alt yapı eksikliği nedeniyle dükkanlarına dolan suları temizleme çabasıyla karşılandı.

Madem Kuşadamızın önde gelen isimleri (MASON  ve KUSAV’cı Levent Köylü) kolları böyle bir festival için sıvamış, soralım bakalım değirmenin suyu nereden, şu beton yığınına çevirdiğiniz adamızın güzide müteahhitlerinin katkısı ne kadar? Tabi iş bilenin kılıç kuşananın iş ortada kılıç elinizde ne denir ki?

Temennimiz bir daha ki festivalde maaşını gününde alan Belediye personeliyle altyapı sorunları tamamen giderilmiş, suyu içilir havası ciğerlere çekilir, gülen yüzlü halkımız, öz değerlerimiz, bizim folklörümüz le sokak festivallerimiz olur

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı