GenelGündemKuşadası HaberleriSiyaset

DÜELLO ERKEN BAŞLADI

BÖYLE OLACAĞI BELLİYDİ.

Dört yıldır Kuşadası belediyesi Ömer GÜNEL’in her yaptığını alkışlamakla meşgul CHP ilçe başkanı Mehmet GÜRBİLEK  ve sosyal medya fenomeni  rakibi AKP ilçe başkanı Mustafa GÖKÇE, sosyal medyadaki atışmalarını düelloya çevirdiler.

Bu güne kadar partisini ve Kuşadası’nı yöneten belediyesini düzeltmek için hiç bir adım atmayan Mehmet  GÜRBİLEK ,  sokak sokak çalışmalarına  başlarken,

Sessiz sakin ve huzur  içerisinde suya sabuna dokunmadan muhalefet yaptığını iddia eden Mustafa  GÖKÇE de sosyal medyada belediyeyi ve  Cumhuriyet halk partisi ilçe başkanını yerden yere vurmaya başladı.

Erken düello olarak nitelendirilen bu hamleler 2023 yılında olacağı gibi 2024 ‘te de karşı karşıya gelebileceklerinin göstergesi olarak algılandı.

Özellikle iki ilçe başkanınında bireysel olarak ” Memleketi koruyacağım “söylemi iki başkanında 2024 yılında yapılacak olan belediye  seçimleri için  hazırlık yaptığı söylemlerini hızlandırdı.

Bilindiği üzere son  üç yerel seçime, ithal ve devşirme adaylarla girip seçimi kaybeden AKP cephesinde, tabandan gelen  birisinin aday olması konuşulurken ;

Son 3 seçimi de değişik  adaylarla girip kazanan  ve bir türlü istenilen düzeni oturtamayan, özellikle mevcut belediye başkanı hakkında ki iddia ve söylemlerden sonra Ömer  GÜNEL’in tekrar aday  gösterilmeyeceği ,aday gösterilse dahi seçimi kazanamayacağı inancından dolayı gerek CHP genel merkezi gerekse  Kuşadası CHP örgütü içerisinde ki çalkalanmalardan ötürü

Cumhuriyet halk partisininde ciddi bir aday arayışının oluşuğu bu bağlamda da Mehmet GÜRBİLEK’in adının konuşulduğu söylentilerinden sonra iki tarafında bu denli çatışması ve çalışması Kuşadası kamuoyununda erken düello olarak  değerlendirildi.

Önce 2023 yılında genel seçim için partileri adına çalışacak iki başkanın da 2024 yılında yerelde de karşılaşacaklarını var sayarak  bu erken tutuşulan düellonun sonucu bizler tarafından da merak edilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı