GenelGündemKuşadası HaberleriSiyaset

HANİ PARA İLİŞKİNİZ YOKTU…!

HADİ VARSA BİR AÇIKLAMANIZ BUNA DA YAPIN BEYLER

MESLEKTAŞLARINA  AÇ …………… DEDİ

 

Bu günkü ve daha önceki   haberimizde verdiğimiz Kuşadası belediyesi basın bürosu ile ihale alan firmalar arasındaki özel ve maddi ilişkiler okuyucularımızın yoğun talebi üzerine açıklıyoruz.

Daha önceden belgesi elimize ulaşmış olmasına rağmen soruşturma ve yargı süreci devam etmiş olması sebebiyle açıklamadığımız, fakat geldiğimiz durum sonucu açıklamakla mükellef olduğumuz firma ile belediye basın bürosu arasında ki  özel ilişkiyi açıklıyoruz.

Aldığımız  bilgi ve belgelere geçen sene Nisan ayı itibariyle özellikle DEVA ve ZAFER partileri ile birlikte  yerel basının  konuyu  Kuşadası kamuoyununa açıklamasından sonra,  olayı ört bas etme kamuoyundan saklama çabalarına  firmanın girdiği  yetmezmiş gibi, belediye yönetimi ve buna bağlı  olarak  Belediye basın bürosu da seferber edilmiş.

İşin ilginç yanı  ortada bu karmaşık ilişki var iken, belediyenin basın danışmanının , belediyeyi ilgilendiren bir konuda , ayrıca para talep etmiş olmasıdır.

Ne yazık ki bunu yaparken kendisine yardım eden aynı yolda yürüyen, Basın mensubu  arkadaşlarımızı rencide ederek,kullanarak daha fazla para koparma çabasıdır.

Aynı basın bürosu, ve aynı danışman ZAFER PARTİSİ genel başkanı Ümit ÖZDAĞ’ın Kuşadası belediyesine baskınından sonra aynı yöntemleri uygulaması sebebiyle, Ulusal basın temsilciliğinden uzaklaştırılmış,

Fakat ne  hikmet se ,adli mercilere yansımız olmasına rağmen, soruşturma kapsamında ihaleyi alan firma ile yazışmaları adli dosyalara  girmiş olmasına rağmen üç maymunu oynayan ve ört bas çabalarına halen devam eden, belediye yönetimi tarafından hala  makam ve görevi devam etmektedir.

Ayrıca , Danışman başkanın izni olmadan birilerinden para alabilir mi, varsayalım yoktu  ama şimdi oldu ,kamu vicdanı adına  derhal  iş akdini  fesh et yoksa sende suç  ortağı  sayılırsın.

Adli makamlar gerekeni mutlaka yapacaktır.

Fakat  Kuşadası belediyesinin ŞOVMEN  hukukçu belediye başkanı ile duyarlı,partili, ve belediye meclis üyelerinden aynı hassasiyeti kamu vicdanı adına beklemekteyiz.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı