GenelGündemKuşadası HaberleriÖZEL HABERSiyaset

AÇIKLAMA YAPMIŞ İKİ GÖZÜMÜN ÇİÇEKLERİ

BU KADAR PİŞKİNLİĞE PES DOĞRUSU

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid035BahfvRJnYL7SH3DPtpLjtbuU3SUFFkY32f6sA7ifvASv84HC74udKzhUUL4JGGFl&id=609648843&sfnsn=scwspwa

Kuşadası’nda  ŞOVMEN Belediye başkanı Ömer GÜNEL hayali mıcır ihalesiyle ilgili gene Kamuoyunu doyurmayacak  nitelikte kafaları karıştıracak bir açıklama yaptı ve şöyle dedi ;

[Yaklaşık 1.5 yıldır “mıcır ihalesi” başlığı altında gerek şahsım gerekse belediye çalışanlarımız hakkında belirli çevrelerce sistematik bir şekilde algı operasyonu yapılmaktadır.]

Bu kötülük ve iftira odaklarının kaynağını biliyoruz. Yasa dışılığa ve ranta geçit vermeden halkımızın çıkarını her şeyin üzerinde tutarak çalışmaya devam edeceğiz.

Sevgili ŞOVMEN, bu iftira ve odakların kaynağını biliyoruz demişsin.

Geçmişte de kumpas ve şantaj dan bahsetmişsin. Bu kişiler ve kurumları, madem biliyorsun lütfen açıkla

Yasa dışılığa ve ranta geçit vermeden  halkımızın çıkarını her şeyin üzerinde  önde tutarak her şeye devam edeceğiz demişsin.

Bizde sizden gerek  1.000.000 Tonluk hayali mıcırın gerekse de daha önce sorduğumuz fakat cevabını bir türlü alamadığımız  yaklaşık  42.Milyon Tl’lik   yol yapımı ihalesini bütün gerçekliği ile  doyurucu şekilde, ayrıntıları, yapım yerleri, ve ödenen miktarlarıyla, bilgi ve belgeyi Kuşadası halkı  ile  paylaşmanızı  bekliyoruz.

En azından Belediye basın büronuz un  ihaleci firmalardan para alarak yaptığı ört bas çabası kadar kamuoyunu aydınlatacak ta çabalarınızda olsun.

Basın büronuz un adli makamlara yansıyan, fakat sizin görmezden geldiğiniz para ilişkilerini  biz açıklayalım.

Sistematik bir  algı operasyonu ve kumpas var  ise emin olun ki biz sizin en yakın çevreniz güvendiğiniz  kişilerden gelmektedir.

Gelelim Bülent TEZCAN’a

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Kuşadası’nda gerçekleşen yolsuzluk operasyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Tezcan, “Kuşadası Belediyesi’ne yapılmış bir operasyon yoktur. İlgililerin açığa alındığı, belediyedeki herhangi bir evraka dahi ulaşma imkanının kalmadığı, görevlerinden uzaklaştırıldıkları bir tabloda davetle ifadeye çağırmak yerine sabaha karşı evlerinden alınması uygulanış şekli açısından biraz düşündürücüdür” dedi.

Kuşadası belediyesine yapılmış bir operasyon yok  demişsin.

Yapılan soruşturmalar müfettiş  denetlemeleri tutuklanan personeli Gazetecileri döven genel Başkanın dahi ,” Takipçisi olacağız” dediği gelişmeler  PATGONYA’damı yaşandı. ?

Özellikle 42.000.000’luk akıbeti belli olmayan yol ihalesi, ( Soruşturma ve mahkeme kapsamında bu  da var ) ve kayıp 1.000.000 tonluk  Mıcır konuları başka memleketler demi  yaşandı ?

Konuyu düşündürücü bulmuşsun.

Bir yandan konunun muhatabı has adamın canını dişine takarak  atama yaptırdığın belediye başkanı , diğer yandan suçlananların avukatı  milli damadın, konuyu düşündürücü bulacağına genel başkanınında sözüne dayanarak açıklayıcı olmaya davet ediyoruz.

Bunları hem partin, hemde Kuşadası kamuoyu adına ,hemde görevin gereği yapmakla mükellefsin.

Kuşadası kamuoyu senden hamisi olduğun belediye başkanından ve davasının savunmanı olan Milli damadından daha  doyurucu daha rasyonel daha  gerçekçi açıklamalar beklenmektedir.

Aksi takdirde  hukuken bir sonuç çıkmasa dahi kamuoyu vicdanında ve Kuşadası halkı nezdinde bir  suç var  ise bu suçun sebep ve ortağısınız.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı