GündemKuşadası HaberleriSiyaset

MERAKLA BEKLENEN KUŞADASI KUSAV VAKFININ YAZI DİZİSİ (4)…!

TALANIN VE İSRAFIN BOYUTUNU AÇIKLIYORUZ...

 

Kuruluşu ile beraber ilk büyük  faaliyetini ALTIN GÜVERCİN  MÜZİK VE BESTE YARIŞMASI   müdahil olmakla gerçekleştiren  KUSAV’ın Belediye  kasasını nasıl zarara  uğrattığını açıklıyoruz.

Bilindiği üzere 2019 Yılı Eylül ayı ilk  haftasında  gerçekleştirilen  ALTIN GÜVERCİN  MÜZİK VE BESTE YARIŞMASI festivali  Cumhur ittifakı Meclis  üyelerinin  itirazı üzerine Belediye  başkanı  önce  sözlü daha sonrada  yazılı olarak cevap vermek zorunda  kalmıştır.

Belediye   başkanının sözlü cevabında “Bir çok masrafın  sponsorlar tarafından  karşılandığını Belediye  kasasından cüz i bir  miktarın ödendiği “ Söylenmişti .

Elimize  ulaşan resmi  belgeye  göre Cüz i  dediği  miktar 1.587.646.Tl’dir. O tarihli  Dolar  kuruyla tam tamına 250.000 $’dır.

Belediye  başkanının yaptığı açıklama resmi harcanan para  olup Belediyenin sağladığı  Lojistik,Gıda ve Personelden hiç söz edilmemiştir.

Bu  desteğinde o günkü maliyetinin 1.000.000 Tl yi aştığı Çeşitli partilere mensup  olan  Meclis üyeleri tarafından  dillendirilmiştir.

Ayrıca bahsi geçen Sponsorlardan  hiç söz edilmemiş  ve bunların sunduğu maddi desteğin miktarı 1.500.00 Tl civarında  olduğu söylenmektedir.(SPONSORLARI VE KAYNAKLARINI AYRICA AÇIKLIYACAĞIZ.

Yaklaşık olarak 4.000.000.TL olan maliyetin 2019 Tarihli karşılığı 650.000.-( DOLAR) $’a olan ,Bu günkü karşılığı ise 10.000.000.00.-Tl dir.

Kuşadası Kamuoyu adına soruyoruz.

Aşağıda vermiş olduğumuz  güncel  fiyat  listesi dahilinde bu günkü fiyatlara rağmen toplam 5 sahil konseri ve  büyük bir Final gecesi maliyetinin,En yüksek fiyatlı sanatçılarla gerçekleşmesi halinde bile böylesi bir  organizasyonun 1.500.000.00_TL’yi aşmayacağı söylenmektedir.

Kamuoyu adına vicdan sahibi Meclis üyelerine Kuşadası Belediyesi Kültür işleri müdürlüğüne  KUSAV Başkanı Levent KÖYLÜ’ye ve Yönetim kurulu üyelerine Organizatör  Ali Rıza TÜRKER’e  ve bu israfa dahili olan kim varsa soruyoruz ;

Dolar  kuru ile maliyetinin 7 katı olan bu israfın kimi veya Kimleri zengin  ettiğini böylesi  bir  israf kimlerin sebep  olduğunu merak  ediyoruz.

ÖNEMLİ NOT : KUSAV DOSYASI VE TALANIN AYRINTILARINA DEVAM EDECEĞİZ…!,

CHP NİN  ALTI OKU  IŞIĞINDA ALTIN ALTI SORUMUZU TEKRAR SORUYORUZ. 
1- Levent KÖYLÜ’nün Eğitimi, mesleği ve Kuşadası belediyesindeki etkinliği nelerdir.?
2-KUSAV Kuruluş tarihi , amacı ve Yöneticilerinin Kuşadası belediyesinde yetkileri ve etkinlikleri nelerdir. ?
3- Kuşadası Belediyesinin Nakti yardımı var mıdır,Kültür işleri müdürülüğü KUSAV etkinliklerine ne gibi yardımlarda bulunmaktadır.
4-KUSAV Yöneticilerinin Kuşadası belediyesiyle ticari ilişkileri ve yıllık kazançları ne kadardır ?
5-KUSAV Bağışçıları kimlerdir, ve Kuşadası belediyesi ile ilişkileri var mıdır ?
6-Kuruluşundan bu zaman kadar toplam bağış miktarı ve gelir giderleri ne kadardır.?

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı