GenelGündemKuşadası HaberleriSiyaset

KÖRLER SAĞIRLAR BİR BİLERİNİ AĞIRLAR

AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE

    Kuşadası ve ülke gündemi hayali mıcır ihalesi ve belediye personelleri ile Kuşadası belediyesinin milyonlarca liralık ihaleler verdiği firma yetkililerine yapılan operasyon ile tutuklamaları konuşurken biri genel iktidarın, diğeri de yerel iktidarın Kuşadası temsilcileri ortada adeta kör ebe misali oyun oynamaktadırlar.
    Beyler, Ağalar, Siyaset ciddi meşakkatli emek, ve samimiyet isteyen bir iştir.
Sizlerin asil görevi parti politikalarınızı taban ve seçmeninize yaymak yanlış olan sistem ve uygulamaları değiştirme çabasında bulunmaktır.
    Sosyal medya fenomenleri gibi ŞOV yapmak, kamuoyunu yanıltmak, ve bir iş yapmış olmak için yapmak değildir.
İktidar partisi ilçe başkanı Mustafa GÖKÇE yaklaşık iki yıldır kamuoyununu meşgul eden ve adeta ülkenin gündemine oturan bizlerinde her fırsatta dile getirdiği,
Kuşadası halkını ve kamuoyunu gerçeklerle buluşturmak adına çaba sarf ettiği bu denli vahim bir olay için yaklaşık bir buçuk sene önce sırf sormuş olmak için belediye yönetimine sunulan üç satır dilekçe ile konunun takipçisi ve muhalefet yaptığını iddia etmektedir.
Sevgili Mustafa GÖKÇE;
Bizde Kuşadası kamuoyu adına size soruyoruz.
1- Bir buçuk yıl önce verdiğiniz dilekçenin akıbeti ne oldu ?
2- Verdiğiniz üç satır dilekçeden başka bu konuyla alakalı her hangi bir girişiminiz oldu mu ?
3-Meclis gurubunuz bir kere dahi olsa konuyu meclis gündemine taşıdı mı ?
4- Sağır sultanın bile duyduğu kültür işleri, İmar işleri, KUSAV, ve buna benzer birimlerle ilgili herhangi bir girişim veyahut soru önergeniz var mı ?
5- Kuşadası belediyesi ile ilgili bu denli söylentiler ve usulsüzlükler konuşulurken, siz, İlçe yönetiminiz veyahut meclis gurubunuz ne denli bir araştırma yapmaktasınız, Kamuoyunu aydınlatma çabanız var mı ?
6- İktidar partisi ilçe başkanı ve Devletin Kuşadası temsilcisi olarak bunca avukat ,yönetici, ve konusunda uzman üyeniz var iken araştırma veya soruşturma sürecini dahil oldunuz mu ?
7-Mehmet GÜRBİLEK’in iddia ettiği gibi yargı sürecine müdahil olma şansınız var mı?
    Sevgili başkan muhalefet öylesine alaladele verilmiş bir dilekçe ve sosyal medya üzerinden paylaşımlarla yapılmaz.
Devletin bütün imkanları ve siyasetin bütün argümanlarına sahipsiniz, size düşen kamuoyununu ilgilendiren bütün konulara vakıf olmak , bütün gerçekliği ile araştırmak ve Kuşadası kamuoyununu doğru bilgilendirmektir.
Müteahhidlerinizin çıkarlarını, meclis üyelerinizin işletmelerini korumak, aman şirin çabalarından bulunmak asli göreviniz değildir.
    Asli göreviniz Kuşadası halkının çıkarlarını korumak, her türlü hukuksuz ve haksız çıkar ilişkilerine karşı durmaktır.
Sevgili Mehmet GÜRBİLEK ;
Defalarca sorduk ve sormaya devam ediyoruz.
1- Kuşadası belediyesinin bunca usulsüz ve hukuksuz işlerinden haberdarmısın ?
2- Belediye başkanının seçmiş olduğu kadroların liyakatından eminmisin.?
3-,Sözde CHP’li belediye partinizi bu kadar yıpratırken yönetim kadrolarının CHP li olup olmadığını sorgulama hakkına sahipmisin ?
4- Sosyal medyada iki satır yazı yazıyor diye disipline verdiğiniz üyeleriniz var iken partinizi bu denli yıpratan, Belediye yöneticileri hakkında herhangi bir soruşturma, ve disiplinize etme durumunuz var mı ?
5- Özellikle mıcır olayı bu denli gündemde iken belediye yöneticileriniz, veyahut meclis gurubunuz dan doğru bir bilgi alabiliyor musunuz ?
6- Normal şartlar altında meclis gurbunuza başkanlık edebiliyor iken, Belediye başkanından izin almadan, bilgi alışverişine dahi bulunabiliyormusunuz ?
7-Fen işleri, İmar işleri, Kültür işleri, ve doğrudan temin ile adrese teslim ihaleleriniz dillere destan iken bu konular hakkında bilgi sahibimisin.?
8- Bir mıcır olayında dahi Belediye başkanınız ve Belediye basın büronuz, gaf üzerine gaf yaparken, siz parti tabanınızı ve Kuşadası kamuoyununu doğru düzgün aydınlatabildiğinize inanıyormusunuz. ?
9- Sonu 6 tutuklama ile biten hayali mıcır ihalesi ile ilgili bu güne kadar kamuoyununa bir tek beyanınız var mı ?
10- Belediye basın büronuzun bu denli ört bas çabalarından ve ihale alan firmalar ile maddi ilişkilerinden haberdarmısınız. ?
    Sevgili başkan, yerel ikitidarın ve ana muhalefet partisinin Kuşadası’ndaki en yetkili organısınız, sizin göreviniz partinizi korumak, ve üyelerinizi doğru, yalansız, bilgilendirmektir.
    Elbetteki diğer partilerin yanlış politika ve söylemlerine cevap verme hakkınızdır.
Fakat bunların yanı sıra yanlış ve hata kimden geliyorsa gelsin karşı durmak engel olmak ve kamuoyununu doğru bilgilendirmek en aslı görevinizdir.
Aksi takdirde bütün bu söylemlerin ve de suçlamaların muhatabı ve müsebbibi durumunda kalırsınız.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı