GenelGündemKuşadası HaberleriSiyaset

NİHAYET BİTTİ

KUŞADASI'NI DA BİTİRDİNİZ

Neopolis 3.heykel  rezaleti nihayet sona erdi.

 

Bilindiği üzere Ömer GÜNEL’in göreve gelmesiyle büyük sanatsever kankisi, Mason KUSAV’cı Levent KÖYLÜ’nün de dürtmesi ile Kuşadası’nda ilk’i Yılancı burnunda (ESKİ ADI NEOPOLİS NATİK KENT’i) son ikisi de Kuştur bölgesinde, eski deve güreşi arenasında olmak üzere, son üç yıldır Kuşadası’nda heykel sempozyumu adı altında milyonlarca liranın ziyan edildiği heykel rezaleti yaşanmaktadır.

Bizler SONNOKTA GAZETESİ olarak sanat’ı ve sanatçıyı önemseriz.

Yapılan sanatsal faaliyetleri de destekleriz.

UNESCO’nun 2022 yılını Aşık Veysel yılı olarak ilan etmesinden ötürü de, Aşık Veysel ve ona dair her türlü sanatsal etkinlikleri de yerinde buluruz.

Fakat her sene yapılan milyonlarca liraların aktarıldığı Kuşadası sokaklarının ne olduğu belli olmayan “UCUBE” mermer bloklarla da doldurulmasını garipserim.

Sebebinin ne olduğunu bilmediğimiz kuruluşuna bir türlü anlam veremediğimiz , ve Ömer GÜNEL’in göreve geldiği güne kadar, ne Kuşadası’yla ne de sanatla hiçbir alakası olmayan KUSAV’ın ve KUSAVCI’ların zenginleşmesinden başka hiçbir amacı olmayan topluluğun da bu kadar fütursuzca davranmasına seyirci kalamayız.

Çalgılarını çengilerini özel konserlerini, akladıkları milyonları defalarca yazdık belgeledik ve yazmaya da devam edeceğiz.

3.Heykel rezaletinde bile milyonlarca lira akladıkları ve israf ettikleri gün gibi ortada.

Belediye meclis kararından her bir mermer blok için (GÜYA SANAT ESERİ) 30.000 TL, toplamda 300.000 TL ödenek çıkmış olmasına rağmen harcamanın aslının bu olmadığı apaçık ortadadır.

Yaptığımız araştırmaya göre Bursa veya “Muğla şeker beyazı” denilen blok mermerin 2×2 veya 2×3 ebatındaki bir blok mermerin, Kuşadası’na kadar nakliye ve KDV dahil teslimat fiyatı yaklaşık 30.000 TL ila 40.000 TL arasındadır.

Sanatçıları ve misafirlerinin yaklaşık 40 günlük konaklama, yeme-içme ve seyahat masrafları ile beraber kültür ve basın işlerinin bu süreçte harcadığı zaman ve malzeme desteği, açılış ve kapanış kokteylleri derken, gerçek rakamlarla maliyetin 1,5 milyon TL’yi bulduğunu da düşünmekteyiz.

Belediye kasasından resmi 300.000 TL’nin çıktığını düşünürsek geri kalan rakamın kimlere, hangi firma ve müteahhitlere, hangi imar yolsuzluklarına karşılık, kaçar lira olarak mal edildiğini araştırmaktayız

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı