GenelKuşadası HaberleriSpor

KAYA ALDOĞAN ANADOLU LİSESİNİN GURUR GÜNÜ

Kuşadası Kaya Aldoğan Lisesi, Her sene Türkiye de liseler arası düzenlenen çeşitli yarışmalara katılarak okullarına hep bir  başarı ile  dönüyorlar. 

Her sene Milli eğitim bakanlığının periyodik olarak düzenlediği Türkiye liseler arası  çeşitli dallarda ki yarışmalara katılan Kuşadası Kaya  aldoğan  lisesi bu senede yine okulunu başarı ile temsil eden Utku AVCI yapılan  müsabakalar sonucunda Türkiye 3.sü olarak okuluna bir  gururu daha yaşattı.

Türkiye’nin 81 ilinden seçilen öğrenci sporcularından Antalya da düzenlenen müsabakalarda Aydın ilini temsil eden 78 Kg ağırlığında olan  Utku AVCI antrenör Memduh BABAT eşliğinde  çıktı.

Her siklet ten seçilerek gelen 16 sporcularla  yapmış  oldukları müsabakaların sonucunda  normal süresi 7-7 biten ve uzatmalarda 2-1 lik nakavt ile mağlup olarak Türkiye üçüncülüğünü hak etmiştir.

Okul müdürü Zeki DEMİRAĞ ile  yaptığımız kısa  görüşmede, “Öğrencimize ve antrenörüne bize yaşattığı bu haklı sevinç için şahsım ve  okulum adına teşekkür ederim,

Dilerim ilerleyen zamanlarda daha iyi çalışarak Türkiye 1.liği  ve Dünya ya  açılarak orada da başarı elde etmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.”dedi.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı