GenelGündemKuşadası HaberleriSiyaset

ALİ CENGİZ OYUNLARI

BU OYUNLARI SİZ ÇALIN SİZ OYNAYIN HALK APTAL DEĞİL.

     FIRILDAKLIK YAPMAYA HALKI KANDIRMAYA YALAN SÖYLEMEYE DEVAM EDİYORSUNUZ.

 

Bilindiği üzere yaklaşık iki yıldır gündemden düşmeyen Kuşadası’nı halkının ve Türkiye kamuoyunun merakla beklediği hayali mıcır ihalesinden aylarca süren tahkikat  soruşturma ve müfettiş araştırmasından  göz altı  kararları çıktı.

Her ne kadar bu gün itibariyle sadece göz altı kararı çıkmış olsa da  savcıların araştırması ve Türkiye  cumhuriyeti mahkemeleri hakimlerinin eldeki bilgi  belge ve bulguya göre gözaltı kararları tutukluluğa dönüşebilir, veyahut soruşturma başka kişi  ve ya  kişilere kadar uzanabilir.

Bunun yargı ve karar merci biz değiliz sonucunu bilmemizde  mümkün değildir.

Fakat GÖRÜNEN KÖY’DE KILAVUZ İSTEMEZ.

Bütün bunlar  olup biterken Kuşadası belediyesinin ŞOVMEN  belediye başkanı ile liyakatsiz ve  çapsız kadroları Ali cengiz oyunları  yapmaya ,Kuşadası halkını kandırmaya  ve yanıltmaya devam ediyorlar.

Bu gün dahi,Belediye personeli 6 kişinin ve firma yetkilisi iki kişi ile beraber toplam 8 kişinin operasyon  ile göz altına alınmalarına ve 4 günlük göz altı süresi verilmesine rağmen Kuşadası belediyesinden gene halkı yanıltacak Kamuoyunu yanlış bilgilendirecek  yalan yanlış beyanlar gelmeye devam ediyor.

Öyle ki Belediye başkanlığından bu gün dahi yapılan açıklamada ,Belediye başkanlığı tarafından  açığa alınan personel ve şeffaf belediyecilik sözcükleri kullanılarak yargı sürecini sanki kendileri başlatmış gibi ve kamuoyunu doğru bilgilendirmediği apaçık ortada.

Sevgili ŞOVMEN ve değerli liyakatsiz arkadaşları, Kuşadası Kamuoyu  ve Türk yargısı sizden ört bas yuvarlak kelimeler, Ali cengiz oyunları değil realist ve gerçekçi doğru açıklamalar beklemektedir.

Hayali mıcır ihalesini örtbas çabalarınızın %1 kadar dürüstlük ve şefaffalık beklemektedir. Yaklaşık 2 yıllık süre zarfında bir kere dahi dürüst ve şeffaf davranmadınız, Samimi hiç olmadınız.

Biz samimi ve dürüst olmayacağınızı   bilmemize rağmen genede bir ihtimal soruyoruz.

1- 1.000.000 Ton mıcır nerede ?

2-750.000 Ton  mıcır alındı mı nereye kullanıldı bu güne kadar kaç paralık hak ediş yapıldı, Belediye tarafından yapılan bir ödeme varmı varsa kaç para ödeme yaptınız. ?

3- Şayet bir teslimat ve üretim yapıldıysa  hangi tesiste üretildiği, ve hangi tarihler arasından teslim alındığı merak konusu.

4- Belediye personelinizin bir yolsuzluğa karıştığına ihtimal veriyormusunuz ?

5- Böyle bir  ihtimal var  ise her hangi bir  soruşturma ve Savcılığa suç duyurusunda bulundunuz mu ?

6- Belediye personelinizin bir  yolsuzluğa karıştığına  inanmıyorsanız  çıkıp bunu belge ve bilgileri ile paylaşır mısınız.

7- Gazeteci Ergün POYRAZ’ın darp olayından sonra özellikle ŞOVMEN belediye başkanı tarafından defalarca ” ŞANTAJ VE KUMPAS” cümleleri kuruldu. Bu şantajcı ve kumpasçılar kim yada kimler. ?

8- Bu şantajcı ve  kumpasçı diyen sözü ettiklerinize dair herhangi bir tahkikat veyahut suç duyurusu varmı .?

9- Adı geçen  personeller dışında soruşturma kapsamına dahil edilen Belediyeniz  bünyesinde ,başka kişi ve yetkililer varmı ?

( ÇOK ÖZEL SORU )

10- 750.000 tonluk  hayali mıcır ihaleniz  ayyuka çıktıktan ve kamuoyunu meşgul ettikten sonra özellikle basın büronuz örtbas çabalarına  girdimi, ve bunun karşılığında  ihaleyi alan firma yetkililerinden herhangi bir para tahsilatından bulundu mu. ?

dürüstlük ve şeffaflık söylemlerinize  istinaden HODRİ MEYDAN bir kereye mahsus, dürüst ve şeffaf  olmanız hasretle bekliyoruz.

Cumhuriyet halk partisi emekçileri, Dürüst ve ilkeli Kuşadalılar,fakir fukara, ve tüyü bitmemiş yetimin adına

SONNOKTA GAZETESİ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı