GenelGündemKuşadası HaberleriSiyaset

KUŞADASI SAYENİZDE DERT ADASI OLDU

GÜN GEÇMİYOR Kİ HER GÜN YENİ BİR ŞİKAYET GELMESİN.

MEĞER AMAÇLARI YOL YAPMAK DEĞİL YOL BULMAKMIŞ.

 

Seçim hazırlıkları sırasında, Kuşadası halkına çeşitli yalan yanlış  vaatlerde bulunan ve insanları kandıran mevcut yönetim, Kuşadası’nda çok büyük hayal kırıklığı yaşattı.

Yönetime gelir gelmez  Kuşadası sokak ve caddelerini hallaç pamuğu gibi attıran ve, Şehrin tüm cadde ve sokakları ile beraber, Güzelçamlı ve Davutlar da dahil her tarafı köstebek yuvasına döndürdüler.

Gel gelelim ki gelinen 3.5 yıllık süreçte  becerisizlikleri ile birlikte,  her şeyi Aşure malzemesi gibi bir birine karıştırıp işin içinde çıkılmaz hale getirdiler. Her şeyden önemlisi Kuşadası şehir içi trafiğini düzelteceğiz trafik akışını hızlandıracağız diye, tek yön uygulaması, çeşitli kazalara neden olması ile  birlikte trafiği keşmekeş hale getirdikleri yetmiyormuş gibi  “Alışacaksınız biz yaptık oldu” gibi insanların akılları ile alay ettiler.

Türkiye gündemine oturan şu 750.000 Ton Mıcır olayı,bakıldığında insanın aklına ister istemez nerede bu kadar mıcır  diye sorular geliyor.

Mühendislik hesaplarına göre alınan bu kadar mıcır ile  5-6 tane Kuşadası büyüklüğünde şehirlerin cadde  ve sokaklarının ihtiyacı giderilebilir olduğunu dile getirdiler, ama Kuşadası’nda o kadar  mıcır ve parke alımı ile  hala bir  çok mahallede  hala  yapılmamış ve onarılmamış yerler olduğu ve bu durumunda Mahalle sakinlerini canlarından bezdirdiğini duyuyor ve  tarafımıza şikayet olarak gelmektedir.

Dün  Türkmen mahallesindeki sokakları haber yaptığımızda,ardından akşam bu seferde Ege mahallesi sakinleri tarafından şikayetler geldi.

Gelen  şikayette, Ege mahallesi  Alparslan Türkeş bulvarında bulunan sakinlerinin  yolların köstebek yuvası halinde olduğu,araçlarını her hafta  değilse de en geç 15 güne bir sanayi ye götürüp rot balans ayarı yaptırdıkları,bu durumu çok kez Belediyeye bildirmelerine rağmen,hiç kimsenin ilgilenmediğini dile getirdiler.

Bu yetmezmiş gibi Alparslan Türkeş bulvarının makilik alan olmasından dolayı, Sivrisineklerden ne balkonlarından oturabiliyor nede gece uyuya biliyorlarmış.  Bu konuyu da çoğu kez bildirmelerine rağmen ilgisizlikten dert yakındılar.

 

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Kapalı