GenelGündemKuşadası HaberleriSiyaset

GEÇEN HAFTANIN GÖRÜNÜMÜ ( 3)

GEÇEN HAFTA NELER YAŞANDI NELER

 

Bilindiği gibi geçen haftaya  Kemal Kılıçdaroğlu’nun  Kuşadası’na gelişi, Belediye binası olacak  denilen TARİŞ arazisindeki  açılışı yapılan ve henüz akıbeti belli olmayan bina ile ilgili gelişmeler, açılış günü gerek ilçe yönetiminin gerek Belediye yönetiminin beceriksizliği,

Açılış  esnasında havada uçuşan yumruklar, çevrecilerin protestosu ve ilçe yöneticisinin densizliğinin yankıları ile  girdik.

Hafta  boyunca Kuşadası yerel  siyasetinde bunlarla beraber, Ömer GÜNEL ile ekibinin iyiden iyiye  gidici olduğu, Kültür işlerinde ki İmar  ve yapı kontrol müdürlüğündeki olumsuzluklar  konuşulurken, KUSAV’ında Belediyeye  getirdiği yük ve israf konuşuldu.

Kuşadası halkının iyiden iyiye özellikle fen işleri ve  park bahçeler konusunda yol, kaldırım, park, ve plajlar konusunda da eleştiriler yükselirken, altılı masa ortakları diye tabir edilen Millet ittifakı mensubu ilçe başkanları Ömer GÜNEL’e adeta  ateş püskürerek meydan okudular.

Haftanın  diğer önemli konularının biriside Sivas katliamı anmasında, Belediye yönetimi ve bir  çok ilçe  yönetimininde kendini parti üstü gören, her konuda Cumhuriyet Halk Partisi ve belediye  yönetimine yük oldukları bilinen hizipçi gurupların ve belediye  meclis üyelerinin  duyarsızlığı oldu.

Haftanın gündemi böyle devam ederken Ömer GÜNEL’in şans melekleri olan Meclis üyesi Volkan ALKIŞ ile , Belediye toramanı   Kemal GÜNERİ’de nihayet Kuşadası’na intikal  ettiler.

Bilindiği üzere ikisi de adının karıştığı skandallar ve aşk  dedikoduları üzerine uzun zamandır Kuşadası ve belediyeye uzak duruyorlardı.

Bütün bunlar  böyle devam ederken, İlçe başkanı densiz ilçe  yöneticisini çevreci guruplara ve tepki  gösteren  parti ve ye bazı yönetimine karşı korumakla  meşguldü.

Ömer GÜNEL, belediye  yönetimi,İmzacı Gülden, ve bir çok kişi Hıdır KEDİLİ ,Ergün POYRAZ, SLK Haber sitesi ve Orhan ÇEVİKBAŞ’ın yazıları ile  ilgili  dedikoduya  dalarken, Rant ve israf Şirketi olan KUSAV AŞ. çalgı çengi ve konserlerine devam ediyordu.

Haftanın son gündemi ve bombası, Zafer partisi genel  başkanı Ümit ÖZDAĞ’dan geldi.

Aydın da katıldığı bir  dizi etkinlik sonrasında bir  yerel TV kanalına katıldı, Belediye başkanı Ömer GÜNEL hakkında çok çarpıcı  ve  iddialı açıklamalarda bulundu.

Edindiğimiz izlenim bir parti genel başkanının bu denli bir  konuya eğilmesinin taraf olan ve  suçlu ilan edilen kişiler  için pekte  hayıra alamet olmadığı,

Peki bunlar olurken  ülkede nemi  oluyordu, Kaşıkla verdikleri asgari ücret ve emekli maaşı zammını yaratıkları zam furyası ile, Kovayla hükumetimiz geri alıyordu.

Halkımızda, Cep delik cepken delik, elimizdeki de gitti üstelik durumu gittikçe yaygınlaşıyordu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı