GenelGündemKuşadası HaberleriSiyaset

HAFTANIN İZLENİMİ…

İŞLER İYİCE SARPA SARIYOR

   Geçen haftayı Ömer GÜNEL’in nerede olduğu ve neler yaptığını Kuşadası kamuoyu izleyerek geçirdi.

 

Özellikle şehir dışına kaçması ve oradaki çelişkili ifadeleriyle beraber,Van’daki belediye  başkanları toplantısı iyice fiyaskoyla sonuçlandı.

Gelir gelmez savcılığa ifade vermesi,Belediyeni  her biriminde müfettiş soruşturmalarının devam etmesi,müfettişin raporunun  kamuoyununa açıklanmaması ile beraber,özellikle imar,KUSAV ve Kültür işleri ile beraber park bahçede yapılan Vs. yapılan incelemeler bir  çok dedikoduya hatta pazartesinden itibaren başka  görevden alınmalarında gerçekleşebileceği adli sürecin  başlamasıyla beraber bazı  tutuklamaların olabileceği iyice dillendirildi.

Kendisi de makamına  oturmayarak,sokaklarda gezmesi ve bütün basın mensuplarına ( Ben dahil ) kahvaltı daveti yapması gündemi değiştirme çabasını en üst seviyeye  taşıma gayretinde olduğunu gösterdi.

Fakat ,dikkat çeken bir unsur daha,Görevden alınma tehlikesinin hala  bulunduğu buna karşılık uzun süreli izine ayrılırken Gürol TURHAN’ın başken vekili göstererek adeta olası bir kazaya karşı işaret ettiği kendisine yakın kaynaklardan aldığımız bilgilere göre görevden alınsa bile tekrar iade edileceği ve bu süreci Gürol TURHAN gibi kendisine sadık gelecekle ilgili beklentisinin olmayan birine belediyeyi teslim etmek istediği,

Evrim KARAKOZ  gibi gelecekte kendisine rakip olacak yada engel olacak birine de müsaade etmeyeceği,gene kendisine yakın kaynaklardan  öğrendik.

Yaptığı sokak  gezilerinde yanında  bir  çok meclis üyesinin bulunmaması,halkın çok talep ve  şikayette  bulunması  özellikle de,bu güne kadar gerek  sosyal medyada gerek  halk arasında cılız olan muhalefet ve serzenişlerin artık iyiden iyiye çoğaldığı neredeyse yapılan her paylaşıma onlarca eleştiri ve şikayet gelmesi ,yapılan etkinlik ve işlerin bile altına rant,rüşvet,haksızlık ve neredeyse hakarete varan yazılar yazılması,

Halkın ve muhalefetin gözündeki ar perdesinin açılmasının yanlı ve taraflı olanlarında iyice endişeye ve korkuya sevk ettiği görülmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı