GenelKuşadası HaberleriSiyaset

MERAKLA BEKLENEN KUŞADASI KUSAV VAKFININ YAZI DİZİSİ (2)…!

Dünkü KUSAV dosyasında kuruluşunu ve yöneticilerini açıkladığımız ( KUSAV ) KUŞADASI ALTIN GÜVERCİN SANAT VAKFI ile ilgili olayları deştikçe karşımıza ilginç olaylar ve  kişiler  çıkmaktadır.

Kuşadası’nda  bulunan   bir yerel basına yansıyan  haberlere  göre Ekim/2019 Yılında Belediye  başkanı  Ömer  GÜNEL tarafından  kurulduğu açıklanan  ve vakıf başkanı Levent KÖYLÜ’nün “Bu güne kadar Kuşadası’nın  kültür ve sanat hayatı için çok önemli işlere imza attığı ve  hiç bir beklenti içerisinde  olmadan Kuşadası için gecesini gündüzüne kattı” diyerek  yapmış olduğu açıklamaya istinaden gerçekleri bizde açıklıyoruz.

Kuşadası’nda  uzun yıllardır yaşadığı bilinen  ve  iç mimar  olduğu iddiasıyla Kuşadası belediyesi eski imar  komisyonu başkanı ( 2009-2014 dönemi)  ortaklığı dışında  hiç bir faaliyeti bulunmayan bu günlerde adı imar kıyakları ile  ( Fonksiyonel ve Parsel bazlı İmarlar ) gündeme gelen Baronların imarı olarak ta bilinen  otellerin yapımı dışında Kuşadası’nda  gözle görülen  kayda değer hiç bir  iş yapmadığı,sosyal kültürel vakıf  yardım kuruluşu adı altında sadece ve sadece HÜR VE KABUL EDİLMİŞ   MASONLAR DERNEĞİ KUŞADASI ŞUBESİ BAŞKANLIĞI dışında hiç bir kaydına rastlanılmamıştır.

Yine belediye  başkanının hiç bir beklenti içerisinde  olmadan.Gecesini gündüzüne kattığı söylemi üzerine bizde  şimdi Kamuoyu adına soruyoruz.

Bunca  yıldır hiç bir faaliyet içerisinde  olmayan birisinin bilgisi becerisi ve amacı nedir  ki bu gün hiç bir karşılık beklemeden gecesini gündüzüne katsın.

Ve  bize gelen  bilgileri açıklıyoruz ,

KUSAV : Her ne kadar Ekim/2019 Yılında kurulduğu  açıklansa da olayların gerçek yüzünün öyle  olmadığı kuruluş çalışmalarını ,kulislerinin ve alt yapı çalışmalarının  Ömer  GÜNEL’in Belediye  başkanlığı öncesi seçim çalışmalarına kadar dayanmaktadır.

Öyle ki,bu gün adı  Milyonluk  ihale ve organizasyon ile anılan Ürün Yalçın AKÇINAR’ın seçim döneminde Basın yayın işlerini  ile  bilikte  Grafik tasarım sorumlusu  olduğu bilinmektedir.

Kuşadası belediyesi,Kültür işleri koordinatörü,Ömer GÜNEL’ ne 2011 yılında kendi ofisimde tanıştırdığım  Atıl Ulaş BENGİ’nin  seçim çalışmaları boyunca bilişim sorumlusu  olduğu,

Murat SERT’in Sekiz yıl boyunca  Ömer  GÜNEL ile çalıştığı ve dolaylı olarak ta Levent KÖYLÜ ile çalıştığı,

Yine Meşhurrrrrrrr..! Çevre  yolu  ve yapım ihaleleri ile kıyak  arsa satışları gündeminden düşmeyen Atilla YURTSEVER’in ortağı Fahri Alem GÜNAYDIN’nın seçim sürecince Chp İlçe yöneticiliğinin  yanı sıra Ömer  GÜNEL’   o zaman  çizdiği projeler üzerinde de şimdide oynuyorlar.

Ve bütün bunlarla beraber Ömer GÜNEL ile adaylık açıklamasında dahil Ankara’da  bulunacak kadar yakın olan Levent KÖYLÜ’nün genel koordinatör olduğu kamuoyunca bilinmektedir.

 

NOT = YAZI DİZİMİZDE ELDE ETTİKLERİ SİYASİ RANT VE TİCARİ ÇIKARLARI KARIŞTIKLARI OLAYLARI BİR BİR AÇIKLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ…!

CHP NİN  ALTI OKU IŞIĞINDA ALTIN ALTI SORUMUZU TEKRAR SORUYORUZ.

1- Levent KÖYLÜ’nün Eğitimi,  mesleği ve Kuşadası belediyesindeki etkinliği nelerdir.?

2-KUSAV Kuruluş tarihi , amacı ve Yöneticilerinin  Kuşadası belediyesinde yetkileri ve etkinlikleri nelerdir. ?

3- Kuşadası Belediyesinin Nakti yardımı var mıdır,Kültür işleri müdürülüğü KUSAV etkinliklerine ne gibi yardımlarda bulunmaktadır.

4-KUSAV  Yöneticilerinin Kuşadası belediyesiyle ticari ilişkileri ve yıllık kazançları ne kadardır ?

5-KUSAV  Bağışçıları kimlerdir, ve  Kuşadası belediyesi ile ilişkileri  var mıdır ?

6-Kuruluşundan  bu zaman kadar toplam bağış miktarı ve gelir giderleri ne kadardır.?

NOT= KUSAV  DOSYALARININ AÇIKLANMALARI DEVAM EDECEK…!

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı